Larry Flynt (†78) sa stal už počas života legendou. Vyrastal v chudobe a zarábal si kupovaním a prerábaním barov na striptízové podniky. Aby dostal svoje zábavné podniky do širšieho povedomia mužov, vydával k nim od roku 1972 pravidelný papierový newsletter. Časom zistil, že jeho zákazníci chcú viac a pritvrdil. Od roku 1974 tak začal vydávať vlastný časopis, kde o drsnejšiu nahotu, vulgárny humor a detaily pohlavných orgánov nebola núdza. Jeho Hustler sa časom stal jedným z najpopulárnejších časopisov na svete. Jeho obsah bol ale proti srsti cirkevným a feministickými organizáciami, a rovnako tak strážcom morálky. Čelil množstvu žalôb za porušovanie zákonom o mravnosti.

V roku 1978 na Flynta spáchal pred súdom atentát Joseph Paul Franklin. Vydavateľ ho prežil, ale do konca života už ostal od pása nadol paralyzovaný a odkázaný na invalidný vozík. Ani to ho neodradilo od rozširovania svojho impéria, ku ktorému pribúdali magazíny, weby, filmová spoločnosť, dve kasína, butiky s produktmi pre dospelých. Larry Flynt po sebe zanechal syna a päť dcér, silné impérium a majetok v hodnote asi 400 miliónov dolárov.

Už počas svojho života si o sebe mohol Flynt pozrieť autobiografický film, ktorý nakrútil český režisér Miloš Forman – Ľud verzus Larry Flynt (z roku 1996). V hlavnej úlohe si ho zahral Woody Harrelson. Film získal Formanovi aj Harresonovi nomináciu na Oscara.

Mohlo by vás zaujať:

Sean Connery (†90): Od chudobného chlapca po charizmatického šľachtica
Opustil nás maestro Ennio Morricone (†91)

Facebook Comments