Keďže máme zimu, úbytok energie pociťujeme nielen kvôli pandémii, ale aj kvôli samotnému ročnému obdobiu. Práve počas zimy nám klesajú hodnoty vitamínu D, ktorý získavame predovšetkým zo slnka.

Ako si ale doplniť chýbajúcu energiu počas pandémie?

Chodievajte na prechádzky a turistiku do prírody

Keďže veľa času trávime v interiéri, prechádzka a turistika v prírode budú pre nás vykúpením. Ak si chcete doplniť chýbajúcu energiu počas pandémie, chodievajte na prechádzky a na turistiku do prírody. Z bezpečnostného hľadiska uprednostňujte lokality, kde stretnete minimum, ideálne nikoho. Môže to byť ťažké, nakoľko obmedzenia opustiť okres sú tu stále. Vždy sa nájdu ale miesta, kde stretnete minimum ľudí. Keď sa uvoľnia opatrenia, môžete si rezervovať pobyt v modernom hoteli v Jasnej, či v hoteli vo Vysokých Tatrách. Teraz však treba vydržať a chodievať len na prechádzky, či jednodňovú turistiku v blízkosti svojho bydliska. Vezmite to z tej lepšej stránky, konečne budete môcť spoznať krásne miesta v blízkosti vášho bydliska.

Zima má svoje čaro a prechádzky v zime, aj keď len v blízkosti vášho domova, si zaslúžia byť zvečnené na fotografiách. Ak si radi fotky vyvolávate, využite teraz možnosť zdokumentovať si zimné prechádzky a turistiky počas tejto pandémie do hmatateľnej podoby na fotografie. Potrebovať k tomu budete tlačiareň a dobrý fotopapier.

Zacvičte si doma

Ak si chcete doplniť chýbajúcu energiu doma, skúste začať s cvičením. Odložte svoje obľúbené strieborné šperky a vyberte zo skrine športové oblečenie vhodné na cvičenie. Potrebovať budete len klasickú cvičiacu podložku, činky, kettlebell, alebo napríklad aj posilňovacie gumy. Na internete nájdete množstvo cvikov na rozhýbanie a spevňovanie. Stačí si len vybrať tie, ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Možno si poviete, že cvičenie vás skôr bude ubíjať, ako vám dodá energiu. Opak je však pravdou, cvičenie vás zabaví, pomôže vášmu telu rozhýbať sa a hlavne po dlhej nečinnosti a slabej fyzickej aktivite sa vám z tela budú vyplavovať endorfíny – hormóny šťastia, ktoré vám zaručene dodajú chýbajúcu energiu.

Keď si zacvičíte, môžete si dopriať relaxačný kúpeľ. Keď sa potom oblečiete do pohodlných dámskych tričiek s potlačou s krátkymi rukávmi a do obľúbených teplákov, budete cítiť príval novej energie.

Nezabúdajte si vždy po cvičení športové oblečenie vyprať. Aby sa vám ale toto oblečenie dobre vypralo, zvoľte správny program. Okrem toho je dôležité používať kvalitný prací prípravok a samozrejme mať plne funkčné ohrievacie teleso.

Čítajte knihy

Chýbajúcu energiu si doma doplníte aj čítaním kníh. Vedeli ste, že čítanie kníh je prospešné pre náš mozog? Knihy výrazne zlepšujú pamäť a znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby. Navyše nám pomôže výrazne zlepšiť schopnosť sústredenia. Čítajte knihy a okrem toho si rozšírite aj slovnú zásobu, čo sa vám môže hodiť aj v práci.

 

Facebook Comments