Ženy musia riešiť aj starostlivosť o domácnosť, preto pri jej zariaďovaní myslia predovšetkým na praktickosť.

Ak si zariaďujete svoj nový domov, týmto sa pri zariaďovaní riaďte.

Dajte si navrhnúť interiér na mieru

Ak máte nové priestory k dispozícii na zariaďovanie, je potrebné si uvedomiť, že nové vybavenie musí spĺňať praktický, ale aj moderný štandard. Interiérový dizajn podlieha zmenám a nie každý stíha sledovať, ako sa vyvíja a aké sú aktuálne trendy v bývaní.

Ak chcete moderný interiérový dizajn aplikovať aj do vášho nového domova, vtedy je potrebné osloviť interiérového dizajnéra pracujúceho v interiérovom štúdiu, ktorý vám vytvorí návrh interiéru presne na mieru. Prispôsobí návrh rozmerom vašej novej nehnuteľnosti, jednotlivým miestnostiam a vďaka tomu budete mať interiér, o ktorom ste snívali.

Vypracovanie návrhu interiéru bude realizované aj na základe vašich požiadaviek. Finálny návrh prejde vašim schválením a až potom sa začne nábytok na mieru podľa tohto návrhu vyrábať.

Takéto firmy vám vedia navrhnúť aj atypické rozmery miestnosti. Ak máte otvorenú predsieň, ktorej dominantou je schodisko, a neviete si ju zariadiť, môžete využiť služby interiérových dizajnérov.

Vyberajte farebne neutrálne bytové doplnky a aj nábytok

Pri zariaďovaní vášho nového domova vám odporúčame uprednostňovať skôr farebne neutrálne doplnky a aj nábytok. Ak si plánujete kúpiť slovenské sedačky, pretože viete, že poskytujú pohodlie a majú dlhú životnosť, uprednostnite neutrálne farby ako svetlú sivú, tmavú sivú, béžovú, smotanovú, bielu, či hnedú. Sú to farby, o ktorých si môžete povedať, že nikdy nevyjdu z módy.

Pri zariaďovaní nového domova treba myslieť na praktickosť, funkčnosť, ale aj nadčasovosť, čo v prípade neutrálnych farieb platí. Farebne neutrálne farby charakterizujú predovšetkým minimalistický štýl.

K farebne neutrálnym sedačkám si môžete prispôsobiť farebne neutrálne doplnky, ako rôzne vázy, či trebárs aj koberce. Koberce však musíte kombinovať aj s farebným prevedením podlahy, aby nesplývali.

Uprednostňujte nábytok s dlhou životnosťou

Nie každý má neobmedzený rozpočet a pri zariaďovaní nového domova sa bude musieť uskromniť. Na niečom by sa ale nemalo šetriť. Šetriť by ste rozhodne nemali na manželských posteliach a posteliach pre deti. Uprednostňujte masívne drevené postele, do ktorých si môžete kúpiť kvalitné matrace 90×200.  Ďalej odporúčame investovať do sedačiek a kvalitnej jedálenskej zostavy.

 

Facebook Comments