Spomínaným bonusom je trojmetrová snehová socha realisticky vyzerajúceho penisu, ktorý stojí v strede kruhového objazdu hneď za mestom pri štátnej ceste číslo 40. Kvôli svojej veľkosti a vypracovaniu detailov je jasné, že to bola práca na pár hodín. Správu priniesol aj web denníka Göteborgs-Posten – gp.se

Stačilo poriadne nasnežiť a kreatívny umelec na seba nedal čakať. Vo švédskej náture nie je penis vnímaný ako pohoršujúca časť tela. Miestna motoristka Perry Larssonová sa na adresu diela vyjadrila „Je to piaty rok, čo tam je. A myslím si, že je to zábavná vec“.

Úsmev obyvateľov a návštevníkov mesta nezdieľa miestna správa ciest. „Nemali by byť žiadne značky alebo umelecké výrazy, ktoré narúšajú dopravné prostredie a bezpečnosť. Ak také pri inšpekciách nájdeme, odstránime ich. Často končia v sklade u jedného z našich subdodávateľov,“ hovorí tlačová hovorkyňa Švédskej správy pre dopravu Sofia Lindahlová. Nakoľko sa jedná len o snehovú sochu, kompetentní skôr dúfajú v jeho skoré roztopenie.

Mohlo by vás zaujať:

Slávna belgická atrakcia prejde do eko režimu
Rusi sa svojimi atrakciami nezaprú
Machoví muži: Z legendy je atrakcia

Facebook Comments