Jej názov je stelesnením týchto dvoch kľúčových funkcií. Cieľom modernej koncepcie je dosiahnuť ultravysokú kvalitu štýlu s prihliadnutím na ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Výrobcovia pri jej výstavbe použili najkvalitnejšie ekologické materiály. Ich výnimočnosť pocítite pri spracovaní luxusného interiéru ako v konštrukcii exteriéru. Koncept ULTRA2 Super-yacht je klenotom moderného dizajnu a vrcholom inžinierstva. Na mieru vytvorený interiér v kabínach i verejnom priestore vytvára pocit maximálneho pohodlia a nadčasovej elegancie.

Oceňovaná spoločnosť T. Fotiadis Design použila pri návrhoch látok a nábytku najkvalitnejšie materiály. Nadrozmerné okenné panely v interiéroch ponúkajú úchvatné výhľady a rozprávajú nezabudnuteľné príbehy s dušou a charakterom. Skosené hrany a čiary, ktoré zvýrazňujú siluetu, charakterizujú exteriér a dávajú mu pocit robustného mužského dizajnu. Zaisťujú tak navyše stabilnú jazdu vo všetkých vodách. Jednou z noviniek na palube ULTRA2 je jedinečné jadro „safe room“, ktoré ponúka bezpečné prostredie pre dôležité stretnutia na diplomatickej úrovni. Disponuje špičkovou technológiou zabezpečenia a ochrany súkromia na vojenskej úrovni. V srdci tejto krásnej a bezpečnej superjachty leží záväzok k prírode. Loď je preto riadená čisto elektrickým pohonným systémom Azipod a poháňaná hybridnými dieselovo-elektrickými motormi. Metanolové palivové články pracujú nepretržite a poskytujú vysoký výkon, aby udržali nabíjacie batérie vždy nabité a pripravené na akciu. Diaľkovo monitorované ekologické a energetické riešenie významne znižuje tepelný a akustický vplyv lode, čím minimalizuje potrebu servisu a údržby. ULTRA2 je moderná, elegantná klasika so zmyslom pre čistejšiu budúcnosť.

Foto: T. Fotiadis Design GmbH

Spoločnosť T. Fotiadis Design GmbH sa špecializuje na dizajn Superyacht & Architecture a poskytuje dizajn na mieru. Dizajnové štúdio získalo v roku 2018 ocenenie Design Yacht & Aviation Award vďaka Superyacht Vitality.

ULTRA2
Počet pasažierov: 14
Počet členov posádky: 26
Dĺžka: 95 m
Šírka: 14,20 m
Ponor: 5,20 m
Hmotnosť jachty: 4450 ton
Motory: 2x Cat 3512 – 1340kW pri 1800 ot./min. IMO3
Materiály: oceľový trup a nadstavba z ľahkej zliatiny – kompozit
Vybavenie: 2 bazény, 1 vírivka, Kino iMax, 1 reštaurácia,“safe room“

Mohlo by vás zaujať:

Rodina Oasis 40M bude zrejme poriadne rozvetvená
Superjachta Nord: Zážitok pre milionárov, ktorí vedia žiť
S nádhernou Tatianou by ste chceli stráviť viac ako len jednu noc

Facebook Comments