Sima Martausová: Oslobodená
Z pesničkárky Simy Martausovej sa v posledných rokoch stala rešpektovaná hviezda s množstvom fanúšikov a státisícmi či miliónmi prehratí piesní na youtube. Jej najnovší album ponúka trinástku nových folkpopových skladieb a dva bonusy – tým prvým je pieseň Červené polia k filmu Správa a druhým (Tatry) je báseň, ktorú speváčka napísala počas turistiky v našich veľhorách. Názvom albumu chce podľa vlastných slov vyjadriť hlavne to, že sloboda pre ňu znamená aj vnútorné nastavenie, odovzdanosť a dôveru v to, že neexistuje situácia, ktorá by sa s Božou pomocou nedala vyriešiť.

Eminem: Music To Be Murdered By – Side B
Pred rokom vydal Eminem album Music To Be Murdered By, ku ktorému teraz pripravil stranu B. Ide pritom o ďalšie plnohodnotné a muzikou vrchovato naplnené CD so šestnástimi položkami. Má ísť o poctu Alfredovi Hitchcockovi, na ktorej raper spolupracoval s veľmi podobnou partiou ako naposledy. Producentsky vypomohli Mike Zombie, Resto či IllaDaProducer, z hostí zase možno vypichnúť Skylar Grey alebo Dr. Dre.

The Avalanches: We Will Always Love You
Medzi prvým a druhým albumom si dali pauzu šestnásť rokov, teraz im stačili len štyri. Austrálske duo The Avalanches na novom CD navyše ponúka neuveriteľných 25 piesní! Robbie Chater a Tony Di Blasi si k nahrávaniu pozvali húf hostí, z ktorých môžeme spomenúť mená ako Neneh Cherry, Sananda Maitreya, Vashti Bunyan, Blood Orange… Sample si zase požičali zo skladieb interpretov Pat Metheny Group či The Roches.

Roxette: Bag Of Trix (Music From The Roxette Vaults)
Už je to viac ako rok, čo do hudobného neba odišla speváčka Marie Fredriksson a s ňou aj polovica švédskej legendy Roxette. Fanúšikovia však na svoje ikony nezabúdajú a teraz sa môžu potešiť exkluzívnym zberateľským boxom troch CD, ktorý obsahuje množstvo raritných nahrávok. Zo 47 skladieb až 28 vychádza prvýkrát! Ide o demá, živé nahrávky či alternatívne verzie.

VIDEOBONUS: O titulnú pieseň k pripravovanému historickému seriálu Slovania sa postarali Jana Kirschner feat. Štefan Štec so skladbou „Láska neumiera“.

Započúvajte sa aj…

Hudobný január nezmeškajte, uši potešíte top kvalitou
Novinky z českej a slovenskej hudby v znamení kvality
Požehnanie od Faithless prináša novinka All Blessed

Facebook Comments