Taylor Swift – Evermore
Americká superhviezda stihla v roku 2020 vyprodukovať hneď dva albumy. Na sklonku roka vyšla nahrávka Evermore, ktorá je podľa slov speváčky „sestrou“ tej predošlej. „Jednoducho sme nemohli prestať písať pesničky,“ vysvetlila a nakoniec ich sem zaradila pätnásť a pridala aj dva bonusy. Logické je, že nahrávala s prakticky rovnakým tímom, v ktorom nechýbajú napríklad Jack Antonoff a členovia The National.

Paul McCartney – McCartney III
Vlaňajšia jarná karanténa niektorých umelcov poriadne rozhýbala. Tak napríklad Paul McCartney sa po štyridsiatich rokoch rozhodol nadviazať na svoje prvé dva sólové albumy. Pracoval spolu so zvukovým inžinierom Stevom Orchardom vo svojom domácom štúdiu vo svojom domácou štúdiu a postup bol podľa jeho slov nasledovný: Každý deň som nahrávanie začínal s tým nástrojom, pre ktorý som danú skladbu napísal, a potom som na to postupne pridával ďalšie vrstvy. Bola to zábava.“

Zayn –  Nobody Is Listening
Tretí štúdiový album anglického speváka a skladateľa Zayna vyšiel 15.1.2021 pod vydavateľstvom RCA Records . Album, ktorý sa nahrával v Londýne a mastering v New Yorku, obsahuje 11 skladieb vrátane dvoch singlov (Better, Vibee), pričom Malik povedal, že má na projekte „celkovú tvorivú vládu“ a „robí hudbu, ktorú vždy chcel“. V rozhovore pre Entertainment Daily označil tento album za svoj doteraz najosobnejší projekt.

VIDEO BONUS: Luca Stricagnoli je talentovaný taliansky gitarista, ktorý zaujal hlavne originálnym štýlom a inovatívnymi technikami hrania. Od roku 2015 koncertoval vo viac ako 20 krajinách. Nahral dva sólové albumy a vynašiel dva nové druhy gitár: „Soprano Guitar“ a „Reversed Triple Neck Guitar“. Klobúk dole pred takým umelcov.

Gorillaz – Clint Eastwood (cover Luca Stricagnoli)

Metallica – Fade To Black (cover Luca Stricagnoli)

Započúvajte sa aj:

Z novému albumu Olympicu vám spadnú „Kaťata“
Novinky z českej a slovenskej hudby v znamení kvality
Požehnanie od Faithless prináša novinka All Blessed

Facebook Comments