S príchodom nového roka sa začnite viac starať o svoje zdravie a výzor.

Posilnite imunitu príjmom ovocia

Náš imunitný systém dostáva v tomto období zabrať a práve preto začnite viac konzumovať ovocie. Vitamín C pomáha podporiť imunitný systém a spolu s vitamínom D nás chránia pred vírusovými ochoreniami. Denne si doprajte tanier čerstvého ovocia. Odporúčame predovšetkým konzumáciu citrusového ovocia, jabĺk, banánov, ale aj kivi. Taká ovocná misa sa určite zapáči aj tým, ktorí ovocie príliš nemusia. Práve teraz by sme však predsudky mali odložiť a konzumovať ovocie vo veľkom množstve.

V prípade, že vám ovocie samotné nechutí, odporúčame vám kombinovať ho s ovsenými kašami, alebo s bielym jogurtom a semienkami, či orieškami. Dosladiť si tieto pokrmy môžete napríklad najlepším manuka medom.

Väčšina z nás má tendenciu počas zimného obdobia konzumovať viac sladkostí. Myslite na to, že práve vaše zuby si to najviac odskáču. Ak máte dobrého zubára v Žiline, v Bratislave, či v inom slovenskom meste, môžete mať istotu, že vám zuby dá do poriadku. Vyhnite sa však sladkostiam a doprajte si skôr sladkosti v podobe čerstvého ovocia, ktoré vášmu telu dodá tak potrebný vitamín C.

Kúpte si nadčasové zimné kúsky do vášho šatníka

Ak chcete popracovať na svojom výzore, odporúčame vám kúpiť si nadčasové zimné kúsky do vášho šatníka. Taký nový dámsky kabát, či oversize pletený sveter v neutrálnych farbách sa vám do šatníka určite veľmi hodí. Nadčasové kúsky treba kupovať práve kvôli jednoduchosti kombinovania. Takéto kúsky sa dajú nosiť aj nasledujúce sezóny a nebudú vám nasledujúcu zimnú sezónu v šatníku len zavadzať.

Okrem kúpy hotového oblečenia si môžete dať ušiť oblečenie aj u krajčírky. Dnes nemáte problém kúpiť si teplákovinu v metráži, bavlnenú látku, či dokonca softshell v metráži. Takto vám krajčírka ušije originálny nadčasový kúsok, ktorý nikto iný nebude mať.

Ak chcete začať nový rok zvýšenou starostlivosťou o svoje zdravie a výzor, odporúčame vám okrem zvýšenia konzumácie ovocia a tým pádom aj vitamínu C kúpiť si na seba nejaké nové oblečenie, ktoré vám vydrží roky. V prípade, že potrebujete nakopnúť, odporúčame prechádzku a odporúčame aj pitie kvalitnej kávy. Kvalitnú kávu na predaj dnes ponúkajú viaceré eshopy, či kamenné predajne špecializujúce sa na predaj kvalitných káv.

Facebook Comments