Optimálne každý deň a aspoň 10 – 15 minút. Pri stredne a vysoko intenzívnom tréningu totiž klesá riziko zmien v ľudskom mozgu, ktoré môžu byť neskôr príčinou rozvoja demencie vo vyššom veku. Viac o tom píše aj článok uverejnený na clydebankpost.co.uk

Podľa štúdie do svojho cvičenia tak zaraďte rýchlu chôdzu, beh či bicyklovanie. Vedci zistili, že viac fyzickej aktivity v tejto časti života je spojené s menším poškodením mozgu o 25 rokov neskôr. Vedeckej štúdie sa zúčastnilo 1 604 ľudí s priemerným vekom 53 rokov, ktorí sa zúčastnili piatich fyzických vyšetrení počas 25 rokov.

Dr. Priya Paltová z Kolumbijskej univerzity v New Yorku povedala: „Ľudia, ktorí vôbec nešportujú, sú ohrození poškodením mozgového tkaniva vo vyššom veku o 47 percent viac. Čím viac sa človek pohybuje a je aktívny, tým menej má poškodenú bielu mozgovú hmotu“.

Aj keď neexistuje žiadny bezpečný spôsob, ako zabrániť demencii, náš mozog nefunguje izolovane od zvyšku nášho tela a dobrým pravidlom pre každého je, že to, čo je dobré pre vaše srdce, je dobré aj pre váš mozog.“ Dodala Dr. Sara Imarisiová, vedúca výskumu Alzhiemerovej choroby v Anglicku.

PS: Ako vidieť, nepotrebujete drahé cvičebné náradie ani permanentku do fitness centra. Stačí len prekonať lenivosť a ísť von si zacvičiť.

Mohlo by vás zaujať:

Otužovanie v mladosti prinesie „ovocie“ na staré kolená
Pomalšia chôdza po 45-tke je príznakom …
Reštaurácia zlých objednávok podporuje ľudí s demenciou

Facebook Comments