Gladiator: 1991 – 2021
Tri dekády, tridsať skladieb. Tak znie motto nového výberového albumu CD kapely Gladiator a pýta sa rovno dodať, že ide rovno o 3 CD. Okrem novej piesne Nechcem o teba prísť (v klipe so skvelou tanečnicou Luciou Juklovou) tu nájdete všetko podstatné, čo z tejto partie spravilo legendu. Od ich prvých poriadne tvrdých hitov v angličtine až po osvedčené rádiové single ako Divoký dážď, Pesnička o Medulienke, Keď sa láska podarí či Neviem ťa nájsť.

Dasha: Dasha Symphony
Populárna česká speváčka Dasha vydala svoj druhý album. Zatiaľ čo jej debutový album Konečně z roku 2017 obsahoval pôvodný repertoár, ten druhý s názvom Dasha Symphony tvoria svetové hity za sprievodu Filharmónie z Hradce Králové. Medzi songami nájdete Dont You Worry `bout a Thing (Stevie Wonder), Empire State of Mind (Alicia Keys) alebo Man in the Mirror od Michaela Jacksona, na ktorú vznikol aj videoklip.


Katarína Knechtová: Svety
Slovenská speváčka a skladateľka Katarína Knechtová vydáva nový album s názvom Svety, na ktorom pracovala štyri roky. Sama o ňom hovorí, že je to taký časozberný album. Fanúšikovia sa po dlhom čase môžu tešiť na jedenásť nových pesničiek, vrátane singlu s názvom Takí sme, ktorý Katarína vydala v septembri. Ide o duet, ktorý speváčka naspievala s obľúbeným slovenským muzikantom Adamom Ďuricom.

Aneta Langerová: Dvě slunce
Po vzácnom čase na radosti sa vydala do svojho vnútra a stala sa pozorovateľom nových príbehov. Nasledovať Anetu do sveta dvoch sĺnk znamená započúvať sa do tónov hudobného časopriestoru duše. Vnímavý pozorovateľ v každom z nás sa môže vydať na cestu fantázie a stretnúť sa s odvážnymi alkami, vedomým stromom, príbehmi Márie, Bieleho Dňa či Antonína. Spoločne sa vyšplháme na vysokú horu, odkiaľ na oblohe uvidíme obrazy snov túžiaceho netopiera, boj veterných mlynov, búrku v pohároch vody, ale tiež tkanivá lesov a divokých riek. Niektorí z nás snáď pocítia závrat z toho, Aké krásne je byť milovaný, z pokorného vtáčieho tanca alebo z pocitu, že život v absolútnom mieri máme na dosah. Radosť z tvorby Anety Langerovej pokračuje trinástimi piesňami, tie opäť vznikali v blízkej spolupráci s klaviristom, spoluautorom a producentom nového albumu Jakubom Zitkom. Jednou piesňou prispela Dorota Barová, ktorá zhudobnila text Tomáša Tajchnera. „Neviem snáď ani opísať, aká som šťastná, keď môžem tvoriť. Začala sa nová etapa môjho života. Dvě slunce vznikali v našich hlavách, srdciach, myšlienkach a predstavách. Spoločný priestor sme postupne napĺňali ďalšími príbehmi, ktoré sa chceli narodiť. Každý z nich má svoju atmosféru. Tá vás zavedie bližšie k tíšine vlastnej duše. Tak ako mňa. Verím, že vám nové piesne budú dobrými spoločníkmi,“ hovorí Aneta.

VIDEOBONUS: Heľenine oči – NAKA
Smutno pravdivý text o slovenskej politickej realite koncom roka 2020 priniesla táto prešovská kapela v jednoduchom názve NAKA. Veselá skladba má za pár dní vyše milióna zhliadnutí na YouTube.

Mohlo by vás hudobne zaujať:

Požehnanie od Faithless prináša novinka All Blessed
Do tanca aj k posluchu: Tieto hviezdy fanúšikov nesklamú
Intímne pozície Ariany Grande … si môžete vychutnať už teraz

Facebook Comments