Jednotlivé kusy nábytku majú toľko variantov, že ste možno ani nevedeli, o všetko môžete u vás doma potrebovať a reálne aj využívať. Avšak, s rastúcimi možnosťami produktov rastie, logicky, aj možnosť výberu. Vtedy je dôležité uvedomiť si, aké parametre je potrebné si všímať a na čo si dávať pri výbere pozor. Pri základnom vybavení vám dáme pár tipov!

Pohodlné sedenie v obývačke

V interiéri domácnosti je dôležité, aby sa každý člen rodiny cítil pohodlne, a to najmä na miestach, kde trávi množstvo času. Pre mnohých je to obývačka, a tým pádom hlavne priestranná pohovka. Výber kvalitnej sedačky nie je jednoduchý, lebo musíte myslieť hneď na niekoľko parametrov zároveň. Ak vyberáte z rohových pohoviek, musíte si vybrať správne prevedenie na ľavý či pravý roh, niektoré z nich sú aj univerzálne a pri montáži si stranu vyberiete.

Z praktických stránok vás ešte môže zaujímať, či bude mať vaša pohovka možnosť extra úložného priestoru,čo oceníte najmä pri odkladaní náhradných paplónov, vankúšov, diek a napríklad aj zimných búnd. V mnohých domácnostiach, ktoré nedisponujú hosťovskými izbami či voľnými posteľami, sa môže hodiť aj funkcia rozkladania pohovky do lôžka. Pri návštevách oceníte možnosť jednoduchého vytvorenia priestoru na spanie.

Kusy nábytku, ako sú pohovky, nepatria k tým, ktoré by ste kupovali často, preto vyberajte s precíznosťou. Zvolený materiál, ale aj to, či je sedačka celočalúnená, alebo má zadnú stranu odlišnú, vhodnú na opretie o stenu – to sú veci, na ktoré by ste mali myslieť pri kúpe. A v neposlednom rade je dôležité pohodlie pri sedení a špeciálne vychytávky tých najlepších modelov. Pri niektorých môžete polohovať opierky hlavy i rúk a nastavovať hĺbku sedu. Vyberte model, ktorý s vami zostane dlhý čas a ktorý si zamilujete na prvý pohľad a prvé sadnutie.

Praktický kus nábytku v podobe stolíka

S výberom sedačky sa následne určite rozhodnete doplniť interiér obývačky o praktický konferenčný stolík, vďaka ktorému budete mať všetky menšie potrebné veci pri sebe a šálka lahodnej kávy tiež nájde svoje pravidelné miesto. Najčastejšie je konferenčný stolík úložiskom pre časopisy, noviny, rozčítané knihy či písacie potreby. Avšak v prípade, že vás je v domácnosti viac, budete potrebovať aj väčší stolík, a to možno aj s úložnou policou, aby ste nemali všetko vyložené každému na očiach. Zvolíte si model so sklenenou výplňou alebo radšej vyberiete odolnejšiu laminovanú drevotriesku?

Foto: Ben Bryant / Shutterstock.com

Efektívne riešenie pri zväčšení úložného priestoru

Dostatok úložného priestoru je v domácnostiach pravidelným problémom, pretože sa zdá, že materiálnych vecí je viac a viac, ale miesto na odkladanie sa takto exponenciálne nezväčšuje. Našťastie, je tu jedno skvelé, moderné a hlavne praktické riešenie do každého interiéru. Tým sú komody, vďaka ktorým získate množstvo odkladacieho miesta a zároveň ich môžete umiestniť do ktorejkoľvek izby v byte i dome. Komoda sa totižto hodí od chodby, kuchyne, jedálne až po spálňu i detskú izbu. Záleží, kde ju potrebujete.

Na komodách je skvelé to, že okrem zásuvkových priestorov ponúkajú aj vrchnú odkladaciu policu. Tú môžete využiť ako dekoračnú plochu alebo ako ďalší odkladací priestor. Pri výbere komody si všímajte, ako hlboké sú zásuvky a rozhodnutie podriaďujte tomu, čo sa do nich chystáte ukladať. Ideálna je kombinácia rôznych veľkostí, čím máte priestor pre väčšie i menšie predmety. Kompozícia danej komody môže byť nakoniec jedným z rozhodujúcich faktorov pri kúpe. Vaše komody by mali byť aj dostatočne stabilné pri otvorení viacerých zásuviek naraz. Tak sa vyvarujete preváženiu. Nezabúdajte, že aj každá zásuvka má svoju maximálnu nosnosť, ktorá sa nesmie prekračovať.

 

Facebook Comments