Prajeme vám príjemnú drinu, lebo po týchto cvikoch to rozhodne nebude žiadna zábava!

Výpad s TRX
Klasické výpady poznajú azda všetci. S TRX zároveň spravíte dobrý strečing hornej časti ramien a rozcvičíte celkovú hornú časť. Rukami si pomáhate urobiť kvalitný výpad. Zaťažujete spoločne hornú aj dolnú časť tela.

Foto: Ľubomír Rendár

Driblovanie s loptičkou
Jednou alebo oboma rukami môžete driblovať a popritom urobiť základné cviky ako kľuky, drepy či sklápačky. Náročnejší môžu popri driblingu urobiť aj kotúľ. Určite vám budú stačiť dve kolá po tri minúty. Na rozcvičku je táto séria cvikov veľmi dobrá.

Brucho na fit lopte
Pomerne náročný cvik. Pre zjednodušenie však môžete skrčiť kolená. Ťažšia forma je s vystretými nohami, ktorú vidíte na fotografii, pričom zadok sa snažíte zdvihnúť čo najvyššie. Postačí vám urobiť 20 opakovaní a budete to riadne cítiť. Pozor, tento cvik je dosť ťažký aj na koordináciu.

Foto: Ľubomír Rendár

Kľuky s TRX
Opäť sme si dali ťažšiu verziu jednoduchého cviku. Na TRX je to ťažké, lebo je potrebné byť fixovaný, aby sa vám neroztiahli ruky a tvárou ste nespadli na zem. Pri správnych opakovaniach bude vaše telo dostatočne cítiť absolútne všetko. Pre silnejších športovcov odporúčam 15 opakovaní.

Foto: Ľubomír Rendár

Výskoky na debnu
Tu sa zrejme nedá nič pokaziť, iba ak by ste na debnu nevyskočili. Skúste vyskočiť znožmo. Pekne doskočte na špičky čo najtichšie, teda bez dupania. Pokročilejší to skúsia dať bez prípravy z toho istého miesta, ako zoskočili. Menej skúsení si dajú pozor na riziko zranenia, preto odporúčam, aby si debnu nastavili na určitú výšku, zaspomínate si tak na školské časy.

Foto: Ľubomír Rendár

Kľuky s jednoručkami
Opäť ťažší variant ľahkého cviku. Pri vyťahovaní nahor vždy vytiahnem aj jednu činku, čím pekne precvičím chrbát. Nelámte sa v strede tela, dbajte na silný fixovaný core. Opakovania sa robia pri párnych číslach, skúste si dať najprv 12, potom 14 a ak sa vám podarí, tak aj 20.

Dajte si do tela aj nabudúce:

Nič pre padavky: Tvrdí chlapi, ukážte sa!
Cvičte vo dvojici: Zaručená zábava i poctivá drina
Páni, žiadne výhovorky, ide sa znova makať!

Facebook Comments