Beastie Boys – Music
(Universal Music, 2020)
Neprehliadnuteľná americká hip-hopová skupina Beastie Boys potešila novou kompiláciou s názvom Beastie Boys Music. Výberovka obsahuje 20 najväčších hitov skupiny, ako napríklad (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!), Intergalactic, Sabotage či No Sleep a je sprievodným albumom k dokumentárnemu filmu skupiny s názvom Beastie Boys Story (2020) a ich najpredávanejších pamätí Beastie Boys Book (2018).

Parov Stelar – Voodoo Sonic (The album)
(Etage Noir Recordings, 2020)
Parov Stelar, úspešný hudobník a DJ zo susedného Rakúska, Slovákom známy najmä z letných festivalov, vydal v priebehu posledného roka trilógiu EP s ná z vom Voodoo Sonic. Ich kombináciou vzniklo ucelené majstrovské dielo v podobe dvojalbumu, ktorý je prehliadkou hudobníkovho rozmanitého zvukového sveta. A nielen zvukového. Parov Stelar navrhol a namaľoval obal albumu.

Tata Bojs – Jedna nula
(Supraphon, 2020)
Po dlhých piatich rokoch prichádza skupina Tata Bojs so svojím desiatym štúdiovým albumom, na ktorom sa nachádza 10 skladieb. Symboliku čísla 10 vtipne podčiarkuje aj názov albumu. Nechýba typická tatáčovská ľahkosť, vtip, irónia a zvuková farebnosť s ich charakteristickým rukopisom. Doska svojou zvukovou i obsahovou vybrúsenosťou potvrdzuje, že Tata Bojs formu rozhodne nestrácajú, práve naopak.

Andrea Bocelli – Believe
(Universal Records, 2020)
Taliansky tenor Andrea Bocelli vydal nový album Believe. Album obsahuje doteraz nevydanú skladbu zosnulého talianskeho skladateľa Ennia Morriconeho a duety s oceňovanou mezzosopranistkou Ceciliou Bartoli. Vôbec prvýkrát Bocelli nahral vlastnú interpretáciu skladieb Ave Maria a Padre Nostro. Na albume nechýbajú ani obľúbené piesne ako Hallelujah, You‘ll Never Walk Alone alebo Amazing Grace.

Annie Lennox –  Christmas Cornucopia
(Universal Music, 2020)
Christmas Cornucopia je piaty štúdiový album a prvý vianočný album škótskej speváčky a skladateľky Annie Lennox, ktorý vyšiel v novembri 2010. Album je zbierkou obľúbených vianočných piesní, obsahuje však aj jednu pôvodnú skladbu Universal Child. Pri príležitosti 10. výročia albumu vychádza v rámci reedície jeho mimoriadne vydanie, ktoré bude obohatené o novú nahrávku Dido’s Lament.

Na horúci videobonus sa hodí novinka od nestarnúcej latino divy Shakiry, ktorá spolu so skupinou Black Eyed Peas predstavila klip – Girl Like Me.

Urobte niečo dobré pre svoje hudobné uši:

Intímne pozície Ariany Grande … si môžete vychutnať už teraz
Niečo dobré pre uši? Máme a radi pustíme
Hudobný november: Urobte si dobrú náladu cez uši

Facebook Comments