TOP 10
1. Fetiš na nohy
2. Výchovná a vnemová hra
3. Hranie rolí
4. Psychologické hra
5. Voyerizmus a exhibicionizmus
6. Zdržanlivá hra
7. Análna hra
8. Sex s inými ľuďmi
9. Spodná bielizeň
10. Fetiš predmety

Fetiš je sexuálna túžba alebo fantázia. Ak nejaký máte, nemusíte hľadať odpoveď na otázku „prečo“. Zvyčajne je to niečo, čo vás začne vzrušovať nedobrovoľne, dokonca aj napriek vášmu maximálnemu úsiliu odolať. Fetiš je jednoducho odrazom toho, čo je podľa vás sexi. Za to by ste sa nemali hanbiť ani cítiť previnilo. Popísanie toho, čo vás vzrušuje, pomôže vašej polovičke lepšie to pochopiť. Samozrejme, vždy bude existovať riziko, ako budú vaše sexuálne fantázie prijaté, no práve preto je dôležité v každom vzťahu budovanie vzájomnej dôvery a otvorená komunikácia.

Zdržanlivá hra
Je sčasti súčasťou BDSM praktík. Spája sa najmä s bondage, kožou, latexom, putami a, samozrejme, s dominanciou a podriadením. Nech vás už vzrušuje zväzovanie, ponižovanie, otroctvo, hry s oddiaľovaním orgazmu či dusením, majte vždy na pamäti bezpečnosť vás oboch. Súčasťou hier a vzrušenia nemá byť spôsobenie bolesti, úrazu či dokonca ohrozenie života. Potešenie z otroctva a dominancie spočíva v ovládnutí osoby a úplnom odovzdaní druhej. Zviazaná osoba (submisívna rola) je v plnom rozsahu k dispozícii dominantnému partnerovi. To všetko s vysokým stupňom dôvery a vzájomného rešpektu.

Foto: Adobe Stock

Análna hra
Análny sex sa praktizuje čoraz častejšie. Nezáleží na pohlaví ani sexuálnej orientácii. Výsledky jednej z nedávnych amerických štúdií ukázali, že s análnym sexom má skúsenosť 37 % opýtaných žien a 43 % mužov. Pod análnou hrou si však netreba predstaviť len samotný análny sex. Análna hra môže začínať lízaním análneho otvoru (anilingus/ rimming), prstovaním, cez použitie análnych guličiek a análnych zátok až po análny sex penisom alebo dildom. Netreba však zabúdať na to, že v análnom otvore nevzniká žiadne mazivo, preto je dôležité používať lubrikant. Predtým, než sa začnete venovať análnej hre, je dobré zadoček umyť mydlom a vodou, v prípade penetrácie análu sa odporúča použiť na jeho výplach klystír alebo análnu sprchu. Mnohé ženy sa boja bolesti a odmietajú análny sex. Pravdou však je, že análny sex by nikdy nemal bolieť. Ak je bolestivý, niečo robíte zle. V mnohých prípadoch sa stačí viac uvoľniť, použiť väčšie množstvo lubrikantu alebo to jednoducho skúsiť inokedy. To isté sa týka aj mužov. Análna hra vrátane análneho sexu totiž v rámci fetišu nie je len praktikou homosexuálov, ako sa mnohí mylne domnievajú. Dráždenie prostaty análnou hrou u nich môže zintenzívniť rozkoš.

Sex s inými ľuďmi
Tento fetiš v sebe zahŕňa najmä skupinový sex, trojku a v niektorých prípadoch je to aj podvádzanie partnera. Pre niektorých je predstava trojky alebo skupinového sexu najvzrušujúcejšou fantáziou, iných necháva chladnými. Ak máte partnerku, pre ktorú nie je v poriadku mať sex s inými ľuďmi, bez ohľadu na to, či je alebo nie je prítomná, nesnažte sa svoje predstavy naplniť. Spôsobilo by to narušenie dôvery a žiarlivosť. Pri sexe s inými ľuďmi sa partnerský vzťah vždy ocitá na tenkom ľade a môže znamenať koniec. V prípade, že je váš vzťah dostatočne pevný a obaja chcete vyskúšať napríklad trojku, odborníci odporúčajú prizvať medzi seba osobu, ktorú ani jeden z vás dobre nepozná. Vyhnete sa tak opakovaným nechceným stretnutiam s dotyčnou osobou. Upozorňujeme, že pri praktizovaní trojky či skupinovéhoň sexu by malo byť samozrejmosťou používanie kondómu.

Spodná bielizeň
Sexi spodná bielizeň vzrušuje mnoho ľudí. Fetišom sa však stáva až vtedy, ak si neviete sex bez nej predstaviť. Ovoniavanie partnerkiných nohavičiek počas milovania alebo sex s partnerkou v spodnej bielizni patrí k najbežnejším praktikám tohto fetišu. Fetiš na spodnú bielizeň zahŕňa aj pančuchy a môže sa prekrývať s foot fetišom. Do tohto fetišu sa nerátajú zberatelia použitej spodnej bielizne a ani muži, ktorí si radi obliekajú dámsku spodnú bielizeň.

Foto: Adobe Stock

Fetiš predmety
Vzrušenie zo sexualizácie neživých predmetov uzatvára desiatku najbežnejších fetišov. Muži napríklad majú tendenciu uprednostňovať predmety, ktoré ich vzrušujú hmatovo, na dotyk. Sú to zväčša kožušiny z králika, ktoré používajú ako pomôcku pri masturbácii. U žien sú najbežnejším fetišom topánky, ktoré vášnivo nakupujú. Ak máte takú partnerku vedľa seba, vyberte sa s ňou na nákup topánok a nechajte ju nosiť vysoké podpätky v posteli. Užijete si to zrejme obaja. Našli ste sa v jednom z fetišov, uvažujete nad tým, aký fetiš máte vy alebo ste dočítali článok s predsudkami? Nech ste prišli k akémukoľvek záveru, jedno je jasné – sexualita každého človeka je iná a každý prežíva svoju túžbu rozdielne. Ak patríte do skupiny fetišistov, verte, že fetiše z vás nerobia zlého človeka. Pre ich praktizovanie vo vašom vzťahu je dôležitá dôvera a pohodlie toho druhého. A nezabúdajte, súhlas je najdôležitejšou súčasťou každého sexuálneho aktu.

Zlaté pravidlo každej fetišovej hry: Hrajte bezpečne, rozumne a konsenzuálne.

 

Mohlo by vás navnadiť:

Akých je desať najbežnejších sexuálnych fetišov?
Fetiše, ktoré nie sú také ZVRHLÉ, ako si myslíte
Bizarný fetiš: Milujem, keď po mne šliapu ženy

Facebook Comments