Správu priniesol aj web dw.com. Hornorakúska dedina Fucking s približne sto obyvateľmi už stratila trpezlivosť s názvom, ktorý jej okrem pravidelného kradnutia tabulí obce, obscénnych fotiek návštevníkov a zaraďovania do rebríčka medzi hanlivo pomenovaných miest sveta nepriniesol nič pozitívne. Starostka Andrea Holznerová pre rakúsku televíziu Oe24 uviedla, že jej názov sa od 1. januára 2021 zmení na Fugging. Predtým ešte musia byť urobené určité administratívne kroky.

Názov mesta, ktoré leží severne od Salzburgu neďaleko nemeckých hraníc, nemá v nemčine žiadny význam. Ale v angličtine je to už iná liga (veď vieme). Samotná obec bola založená v 11. storočí a názov je pravdepodobne odvodený od Adalperta von Vuckingena, ktorý v oblasti žil. Iné zdroje poukazujú na fakt, že už v 6. storočí tu žil bavorský šľachtic Focko. Terajší a vlastne už dočasný názov má dedinka cca tisíc rokov.

Ale ani v ostatných kútoch sveta sa nemajú čím „chváliť“. Napríklad v susednom v Česku nájdete osadu Šukačka, obce Pičín a Kokotín. V Estónsku je prístav Kunda, v Austrálii mesto Dildo a Francúzsko nezaostáva mestom Condom. Dosmiať by sa mali aj Poliaci svojou obcou Kokotów či Angličania za svoj Penistone.

Mohlo by vás zaujať:

Kúpil mesto duchov a dal mu druhú šancu
Ako skončilo najskazenejšie mesto sveta?
Tour de Barcelona: Mesto mnohých hriechov

Facebook Comments