K nemu nakoniec nedošlo ani na jednej strane, hoci sa páni vôbec nešetrili. Nakoniec v prázdnej hale Staples Center padol tak trochu očakávaný výsledok – remíza.

Mike Tyson sa tak po 15 rokoch opäť postavil do profi ringu. Za zápas ziskasoval sympatických 10 miliónov dolárov, ktoré chce venovať na charitatívne účely. Stretnutie bral vážne a niekoľko mesiacov predtým poctivo trénoval, čo bolo vidieť v tomto zápase. Opäť ukázal svoju skvelú prácu nôh, ktorou zapôsobil už počas aktívnej kariéry. Jeho pôvodným zámerom bolo opäť boxovať s Evanderom Holyfieldom, ktorému v roku 1997 odhryzol časť ucha, ale nakoniec nepadla dohoda. Železný Mike ukončil profi kariéru v roku 2005 prehrou s Kevinom McBrideom a kontom 50 víťazstiev a 6 prehier.

Roy Jones jr. nastúpil na zápas vo farbách basketbalového tímu LA Lakers, ktorými si chcel uctiť pamiatku Kobe Bryanta. Po exhibícii sa na Mikeovu adresu vyjadril, že „Dostať úder od Mikea stojí za to. Remízu beriem všetkými desiatimi“. Strieborný medailista z OH 1988 v Soule ale dúfa, že sa dočká odvety. Ostatný krát boxoval v roku 2018 a má profi bilanciu 66 výhier a 9 prehier.

Mohlo by vás zaujať:

Smrtonosný ring: O týchto zápasoch sa bude hovoriť aj v ďalšom storočí
Boxerka Soňa Čeredejevová: Zabudnite na Rockyho, ring nepatrí iba mužom
Od milovaného boxu ho neodstavil ani hendikep
Tohto boxera by vytrieskala aj vaša babička

Facebook Comments