Nazývali ho aj Hradom piatich rohov kvôli svojmu neobvyklému pôdorysu. Neveľký Sabugal tvoria štyri menšie štvorcová veže a jedna mohutná 20 metrov vysoká päťuholníkového tvaru. Vnútorné nádvorie bránia dva rady múrov. Pred založením Portugalska obsadil hrad v roku 1296 kráľ D. Dinis. Portugalské hranice boli stanovené až o rok neskôr Alkanizačnou zmluvou.

Foto: Álvaro Silva

Počas búrlivých rokov múry poskytli ochranu portugalským a britským jednotkám pred útokom francúzskej armády (1811). Obranné veže poskytujú dostatok otvorov pre strelcov a delostrelcov.

Foto: Pedro Almeida

Info pre turistov: Sídlo je v tesnej blízkosti nízkych rodinných domov, ale má pred sebou malé námestie, kde sa dá zaparkovať. Bežne sú tu otváracie hodiny denne od 9:30 – 13:00, a potom od 14:00 – 17:30 hod. Hoci hrad nemá bohato zariadené komnaty a prechádzať sa budete len po vežiach a nádvorí, tak či onak ak už budete v tejto oblasti, neváhajte s návštevou. Po ďalších pamiatka v meste sa môžete vybrať viac na juh, kde začína prírodná rezervácia Malcata Mountain Range.

K téme:

Hrady a zámky Európy: Záhadný Krzyztopor, kde miznú ľudia bez stopy
Hrady a zámky Európy: Dunluce
Hrady a zámky Európy: Tourbillon

 

Facebook Comments