„S mojimi klientmi i sparingpartnermi využívam náš vynovený Diamond Gym. Ukážem vám pár cvikov vo dvojici spoločne s mojím sparingom Leom Borákom. Priatelia, tvrdá drina sa začína.“

Vysoký skipping s expanderom
Na začiatok tréningu zahrejeme týmto cvikom celé telo. Kolená dvíhame do výšky bedier a vyššie, rukami šviháme hore-dole, rovnako ako pri behu. Pred každým tréningom je to ideálna časť na zahriatie, potrebujete k tomu len expander a dobrého parťáka.

Foto: Ľubomír Rendár

Striedavé kopy do vreca
Pre odvážnejších cvičencov odporúčam tento cvik vo dvojici. Striedavo kopeme do jedného vreca. Jeden kope ľavou a druhý pravou nohou a simulujete akoby kop na rebrá, teda v kickboxerskej terminológii „round kick“.

Foto: Ľubomír Rendár

Priamy kop na lapu z výpadu
Kopy z výpadu, kde nasleduje priamy kop na lapu, ako ukazuje fotografia. Pozor na tento cvik, lebo je veľmi náročný. Zapájate silovú aj dynamickú zložku, tak teda príjemnú zábavu, lebo je to skutočne tvrdá drina.

Foto: Ľubomír Rendár

Prehadzovanie pneumatiky vo dvojici
Zrejme každému je jasné, ako tento cvik robiť, avšak jednoduchšie je to vo dvojici. Veľa ľudí si to chce uľahčiť cez chrbát, ale malo by sa to robiť cez nohy v drepe. Čím ťažšia pneumatika, tým idete viac do sily. Väčšinou je dobré ísť na časové intervaly.

Foto: Ľubomír Rendár

Netradičné brušáky
Presnejší názov by bol neobľúbené brušáky, lebo si siahnete na dno svojich síl. Ako vidieť na fotografii, jeden z dvojice leží na zemi a dvíha nohy kopom do fit lopty. Nohy môžete striedať alebo použiť obe naraz. Verte mi, že 30-sekundový interval vám bude bohato stačiť. Týmto cvikom si rozsekáte brucho na „totálku“.

Foto: Ľubomír Rendár

Skok z výpadu do výpadu
Klasický výpad je jednoduchý, tento druh robíte dynamicky. Musíte preskočiť z jedného výpadu do druhého a opakovať v určitých intervaloch. Prvé preskoky necítite, no po 30 sekundách zistíte, že sa spomaľujete a tento cvik vám dá zabrať.

Foto: Ľubomír Rendár

Naťahovanie s lanom
Na záver si dáme cvik, kde striedavo dvíham konce lán. Dajte si pozor, aby ste mali prikrčené kolená a rovný chrbát. Určite sa vybláznite na výbornú.

Foto: Ľubomír Rendár

Ešte neodchádzajte, cvičíme ďalej:

Cvičte vo dvojici: Zaručená zábava i poctivá drina
Páni, žiadne výhovorky, ide sa znova makať!
Ako sa sa stať plážovým inžinierom

Facebook Comments