Zomrel vo svojom dome v Buenos Aires. Podľa jeho synovca sa Diego ráno sťažoval na nevoľnosť a triašku. O pár hodín na to zomrel. Pritom len dva týždne predtým ho prepustili do domácej liečby po operácii, ktorú podstúpil kvôli krvácaniu do mozgu.

Diego Armando Maradona sa narodil 30.10.1960 v argentínskom meste Lanús do chudobných pomerov ako piate dieťa, ale ako prvý syn v rodine. Zavalitý 166 cm chlapec sa časom vypracoval do futbalovej reprezentácie. Mal krátke silné nohy a nízko položené ťažisko telo, čo mu dávalo výhodu pri krátkom rýchlom behu. Bezkonkurenčne ovládal hru s loptou ľavou nohou. V drese národného mužstva Argentíny zvíťazil s tímom vo finále MS 1986 v Mexiku a na 2. mieste sa umiestnili na MS 1990 v Taliansku. Hrával na pozíciach strelca a stredného útočníka.

Koncom roka 2008 sa stal reprezentačným trénerom Argentíny. Vo funkcii vydržal iba dva roky, v lete 2010 ho odvolala Argentínska futbalová federácia. Zlý tieň na jeho nepochybné športové úspechy vrhala závislosti od alkoholu, drog a nevhodné spoločenské kontakty. Od ukončenia kariéry sa zhoršoval jeho zdravotný stav. Naberal na hmotnosti a zlý životný štýl mu podlomil zdravie. Svet si ho bude stále pamätať ako jedného z najlepších a najtalentovanejších svetových futbalistov.

Mohlo by vás zaujať:

Jediný rozhodca, ktorému nebudete nadávať
Miliardár Cristiano Ronaldo sa dotiahol na Woodsa a Mayweathera
Odborníci by to najradšej okamžite zakázali

Facebook Comments