Pentatonix – We Need a Little Christmas
Aj americká a capella piatich vokalistov podľahla čaru Vianoc a pod hlavičkou RCA Records (patrí pod Sony Music) vydala sviatočný album s dvanástimi kúskami. Najobľúbenejšie vianočné evergreeny v ich podaní asi nebudú krokom vedľa. Doteraz zoskupenie celosvetovo predalo vyše 10 miliónov albumov. Prvý singel Amazing Grace z toho najnovšieho si teraz môžete vypočuť.

Miley Cyrus – Plastic Hearts
Kontroverzná divoška vydáva už siedmy štúdiový album, ktorý sa mal pôvodne volať She Is Miley Cyrus. Nahrával sa postupne tri roky a producentsky sa pod neho podpísali Mark Ronson, Max Martin a Mike Will. Album vychádza 27.11.2020 a strapatá Miley si prizvala aj známe mená – britského rockového búrliváka Billyho Idola ku skladbe Night Crawling, alebo americkú speváčku Joan Jett na song Bad Karma. S druhým singlom Prisoner (tým prvým je Midnight Sky) jej pomohla nemenej známa Dua Lipa. Klip asi najviac osloví mäsiarov a upírov.

Aless – Ženatomá
Pred koncom roka sa hudobne ozvala aj mladá slovenská raperka a textárka Aless Capparelli (mimochodom naša cover girl z novembrového vydania tlačeného Breaku). Za exotickým menom treba hľadať talianske korene, ktoré jej zjavne pridali na temperamente. Na svojom najnovšom štvrtom albume sa môže pochváliť 11 skladbami. K spolupráci prizvala Dominiku Mirgovú, Sharlotu, Patrika Rivieru, Martina Cisára a nechýba ani Moja reč. Sama Aless obdivuje speváčku Kehlani.

Kali – Lepší
Pre trochu tanečno pohodového hip-hopu / rapu si treba pustiť Kaliho a jeho osvedčeného dvorného producenta Petra Pana, ktorý si tu prvýkrát aj zarapuje. Netreba zabúdať ani na Hoodiniho. Na 15-tku nových skladieb si napríklad pozvali Separa, Simu, Čis T-iho, Claudiu… „Lepší“ – je už 11 štúdiový album od roku 2008, kedy sa tento petržalský raper a textár objavil na scéne. A ten chlap časom zreje do kvality ako archívne víno.

Na čo sa môžete hudobne tešiť počas decembra 2020? Albumy vydajú napríklad Shawn Mendes, Tori Amos, Yungblud, Deftones, Paul McCartney alebo Roxette.

Videobonusom je vystúpenie nestarnúcej JLo (má stále sladkých 18+) počas nedávneho udeľovania cien American Music Awards. Priesvitným kostýmom rozpálila väčšinu divákov.

Doprajte si kvalitu:

Hudobný november: Urobte si dobrú náladu cez uši
Alicia Keys: Pohľad na svet a na seba
Kvalitná hudba nesmie chýbať: Tipy pre vaše uši

Facebook Comments