Žijeme to, čo sme si doteraz ani nepredstavovali. Zatvorené reštaurácie a kaviarne neznamenajú iba menej pohodlný prístup k jedlu či zákuskom. Viac nám prekáža nedostatok sociálnych kontaktov, ktoré sme si práve v reštauráciách a kaviarňach budovali a udržiavali. Veď aj to menučko v kantíne chutí s kolegami príjemnejšie, než dovoz jedla do kuchynky v práci. A to nehovoríme o útulných kaviarničkách, kam sa dalo zapadnúť po prechádzke mestom alebo na stretnutie s priateľmi.

No my ľudia sme vynaliezaví a tak si aj tú kávu s priateľmi vieme naplánovať online a pokecať si pri šálke horúceho nápoja cez monitor. Predsa však aj v takýchto chvíľach niečo chýba: tá vôňa kávy a jej dokonalá chuť, ktorú doma len tak ľahko nenapodobníte. Teda pokiaľ vám v kuchyni nestojí váš osobný barista, ktorý hneď po zadaní vašej objednávky kávu čerstvo namelie, dôkladne utampuje v páke, dopraje jej preinfúziu a následnou extrakciou pripraví povzbudzujúce espresso alebo uvoľňujúce cappuccino presne podľa vašich preferencií. My o takom baristovi vieme. Volá sa SAGE SES990 The Oracle™ Touch a je to automatické pákové espresso s mlynčekom a dotykovým displejom.

Foto: Sagesk.sk

Stelesnenie dokonalosti kávu namelie kónickým mlynčekom priamo do páky a automaticky ju utlačí, takže už nikdy nebudete mať okolo kávovaru rozsypanú pomletú kávu. Na tvorbu espressa aj na paru pre spenenie mlieka má kávovar samostatný ohrievač, takže môžete súčasne pripravovať espresso aj napeňovať mlieko. Nízkotlaková preinfúzia pomleté zrnká sparí a pripraví tak ideálne podmienky pre horúcu vodu. Technológia PID v systéme Oracle™ Touch udržuje jej tepolotu v rozmedzí v rozmedzí +/- 1 °C, čo je pre dokonale vyváženú chuť nápoja tiež dôležité. Počas procesu extrakcie vyvíja čerpadlo rovnomerný tlak 9 barov a do vďaka tomuto celému procesu nateká do šálky káva ako z kaviarne. Ani mliečne špeciality nie sú pre SAGE SES990 The Oracle™ Touch problém. Za pár sekúnd vytvorí ľahučkú mikropenu, s ktorou môžete skúsiť aj taký populárny latté art.

Nenechajte sa však odradiť výrazmi – ovládanie espressa SAGE SES990 je absolútne jednoduché a vďaka dotykovému displeju vám na fantastickú kávu ako z kaviarne stačia len 3 jednoduché kroky. Svoje vlastné nastavenia si môžete pod svojim menom. Už viac nemusíte čakať na otvorenie kaviarní, veď teraz sa na jednu z nich môže zmeniť aj vaša obývačka!

Mohlo by vás zaujať:

Ako nám môže pomôcť káva pri chudnutí?
Ľadová káva: Čierne zlato na studeno

Facebook Comments