Kylie Minoque – Disco
Drobná austrálska speváčka vydala 6.11.2020 už svoj 15. štúdiový album (Darenote a BMG). Oproti predchádzajúcemu country popovému Golden z roku 2018 je počuť žánrovú zmenu. Novinka so šestnástimi skladbami je ovplyvnená hlavne disco hudbou 70. a 80. rokov, ale aj súčasnou elektronickou tanečnou. Prvý singel Say Something po vydaní dostal pozitívne ohlasy od hudobných kritikov a umiestnil sa v niekoľkých hitparádach. Sviežou tanečnou záležitosťou je aj skladba Magic.

AC/DC – Power Up
Od 13.11.2020 si môžu starí dobrí austrálski rockeri odčiarknuť album PWRϟUP ako sedemnásty štúdiový (Columbia Records). Jedná sa o prvú platňu po smrti pôvodného gitaristu Malcolma Younga. Od vydania albumu Rock or Bust (2014) skupinu postupne opustili ďalší traja členovia – bubeník Phil Rudd, spevák Brian Johnson a basgitarista Cliff Williams. Všetci sa ale pred vznikom tohto albumu našťastie vrátili. Prvý singel „Shot in the Dark“ vyšiel 7.10.2020.

Sophie Ellis-Bextor – Songs from the Kitchen Disco
Album by sa dal označiť aj ako Best Of vol.1 , nakoľko obsahuje single z predchádzajúcich platní Read My Lips (2001), Shoot from the Hip (2003), Trip the Light Fantastic (2007), Make a Scene (2011), Wanderlust (2014) a Familia (2016), ako aj pár coververzií skladieb od iných interpretov. Príjemný hlas Sophie vás tak bude sprevádza 76 minút.

The Smashing Pumpkins – Cyr
Americká alternatívna rocková skupina koncom novembra vydá jedenásty album (Sumerian Records / Warner Music). Dvadsať skladieb na dvojalbume bolo nahrávaných v Nashville na prelome rokov 2019 a 2020. Skupina potom mala vyraziť na turné Rock Invasion 2, ale kvôli pandémii ho museli zrušiť. Na diaľku museli pracovať na hudobnom videu k singlu „Cyr.“ Produkcie sa ujal sám spevák a frontman kapely Billy Corgan. V aktuálnej zostave sú pôvodní členovia – James Ihu, Jimmy Chamberlin a Jeff Schroeder.

VIDEO BONUS: Little Mix – Sweet Melody
Horúcim klipom je počin od Perrie Edwards, Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall – členiek britskej dievčenskej skupiny Little Mix, ktorá vznikla v 8. sérii britského X-Factoru (2011). Spolu s najnovším albumom Confetti (6.11.2020) majú na konte už šesť štúdiových albumov.

Nechajte si prejsť cez uši:

Alicia Keys: Pohľad na svet a na seba
Kvalitná hudba nesmie chýbať: Tipy pre vaše uši
Nové hudobné albumy, ktoré stoja za vypočutie

Facebook Comments