Môžeme spomenúť napríklad bolesti chrbta, krčnej chrbtice, či karpálny tunel. Ak ale pracujete v kancelárii, čo by vám pomohlo zlepšiť prostredie v kancelárii?

Ergonomické kancelárske stoličky
Zvýšiť produktivitu zamestnancov a zariadiť moderné kancelárske priestory sa zamestnávateľom podarí, ak zabezpečia ergonomické kancelárske stoličky. Majú nadčasový vzhľad a svojou konštrukciou chránia zdravie tých, ktorí ich využívajú. Majú tvarovanú sedaciu časť, pevné tvarované operadlo a majú opierky rúk, ktoré zamestnancov chránia pred karpálnymi tunelmi.

Uprednostňujte otočné stoličky. Umožňujú lepšiu manipuláciu a majú podstatne dlhšiu životnosť. Takéto stoličky je potrebné zabezpečiť všetkým zamestnancom kancelárie bez výnimky. Okrem ergonomickej konštrukcie je dôležité všímať si aj kvalitu poťahu sedacej časti.

Prísun čerstvého vzduchu
Práca v kancelárii sú hodiny strávené za počítačom a ak chceme plnohodnotne pracovať počas celého dňa, mali by sme mať v kancelárii prísun čerstvého vzduchu. Mnohé kancelárske priestory nemajú na m2 dostatok okien, aby mohol byť vzduch z interiéru plynule vymenený za čerstvý vzduch z exteriéru. V súčasnosti môžu kvalitu vzduchu zlepšiť nielen odvlhčovače, zvlhčovače, ale aj praktické germicídne žiariče. Jedná sa o zariadenia, ktoré ničia mikroorganizmy, ako sú baktérie, kvasinky, či dokonca vírusy. Germicidné žiariče by vzhľadom na túto dobu nemali chýbať v kanceláriách, ale aj v domácnostiach.

Vetrajte krátko a v pravidelných intervaloch. Čím viac ľudí je v kanceláriách, tým viac by sa malo vetrať. Vzduch v kancelárii sa rýchlo vydýcha, ak sa nebude pravidelne vetrať, čo môže mať negatívny vplyv na produktivitu všetkých, ktorí sa v kancelárii nachádzajú. Nezávisí na tom, či budete robiť na počítači, alebo tlačiť dokumenty na výkonných kancelárskych tlačiarniach za pomoci kvalitných tonerov, vydýchaný vzduch má negatívny vplyv na myslenie, produktivitu.

Pohlcovať nečistoty a najmä prach vedia viaceré druhy rastlín. Nebojte sa preto zaobstarať si do kancelárie rastliny, ktoré pohlcujú škodlivé látky. Môže ísť napríklad o fikus benjamín, kaktusy, či Svokrine jazyky.

Kvalitné kancelárske osvetlenie
Okrem ergonomických kancelárskych stoličiek a prísunu čerstvého vzduchu vám vie zlepšiť prostredie v kancelárii aj kvalitné kancelárske osvetlenie. Osvetlená musí byť aj tá najtmavšia časť kancelárskych priestorov, vrátane kuchynky, či šatne, kde si teraz nechávate dámske kabáty a členkové čižmy. Kvalitné kancelárske osvetlenie musí šetriť zrak, musí presvetliť tmavé miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla a zároveň nesmie byť finančne nevýhodné. Medzi šetrné, k peňaženkám, aj k zdraviu, patrí LED kancelárske osvetlenie.

Čo by vám pomohlo zlepšiť prostredie v kancelárii? Okrem vyššie spomínaných tipov môžete skúsiť dovybaviť kuchynku v kancelárii, vybrať nové výškovo nastaviteľné stoly. Každý zamestnanec chce, aby na neho zamestnávateľ myslel a zabezpečil mu potrebné pomôcky na prácu v kancelárii. Zamestnávateľ vám môže sprostredkovať výhodné jazykové pobyty na Malte, ale čo keď vám nezabezpečí ergonomické kancelárske stoličky, ergonomické výškovo nastaviteľné stoly, či výkonný počítač/notebook?

Facebook Comments