Foto: facebook.com/OhaupoContainerHouse

Na stránke trademe.co.nz sa v ponuke objavilo štýlové sídlo. Kto by čakal kameň a mramor je na omyle. Je postavené z dvanástich lodných kontajnerov. Unikátny dom navrhol David Wade, ktorý ho začal stavať v októbri 2016 a sám bol zvedavý, či to zvládne podľa svojich predstáv, no konečný výsledok bol pozoruhodný. Dom zo skla a ocele teraz poskytuje 320 m2 obývateľného priestoru.

Foto: facebook.com/OhaupoContainerHouse

Kontajnery sú položené na veľkom betónovom základe, aby boli chránené od vlhkosti. Celkový dizajn vytvára pocit, akoby sa v budove nachádzali vonkajšie vchody, nádvoria a domy. Stredná časť konštrukcie je zastrešená mierne sa zvažujúcou vlnitou oceľovou štítovou strechou. Niektoré dvere sú zazvárané, aby sa z nich stali steny, a niektoré sa používajú ako dvere.

Foto: facebook.com/OhaupoContainerHouse

Dve poschodia sú spojené dvoma požiarnymi schodiskami, ktoré vedú na chodbu galérie v druhom poschodí s výhľadom na prízemie. Dom plný prirodzeného svetla so šiestimi spálňami, tromi toaletami, tromi kúpeľňami a podlahami z lešteného betónu je na pozemku s rozlohou 6221 m2. Parkovanie pre šesť áut postačí aj väčšej rodine. Hotová rodinná dvojpodlažná eko rezidencia je obklopená bujnou prírodou Nového Zélandu. To znie ako miesto na vytúžený pokoj.

Foto: facebook.com/OhaupoContainerHouse


Mohlo by vás zaujať:

Filtration: Monumentálna a ekologická architektúra
Zelený vežiak budúcnosti: Ekspozita
Newyorská Eiffelovka je zážitkom na celý život

Facebook Comments