Ak ale chcete vyzerať a cítiť sa dobre v tomto ročnom období, musíte podniknúť potrebné kroky, ktoré vám pomôžu zmeniť všetko k lepšiemu.

Podporte svoju imunitu
Ak sa chcete cítiť dobre, podporte svoju imunitu. Práve sychravé počasie, zvýšené riziko prechladnutia a menšia odolnosť voči vírusom sú veľmi nebezpečné pre náš imunitný systém, preto je potrebné podporiť svoju imunitu. Zvýšte príjem predovšetkým vitamínu D, ktorého práve teraz na jeseň a cez zimu mávame menej ako v lete a nezabúdajte ani na vitamín C. V tomto ročnom období je podpora imunity pre nás dôležitá, a to nezávisle od veku.

Konzumujte tieto potraviny – zázvor, škoricu, citrusové plody, kyslú kapustu, cibuľu, cesnak, med, ale aj ryby, či strukoviny. Aj vo svojich kožených kabelkách, ktoré si brávate do práce, majte so sebou ovocie. Ovocie, najmä citrusové plody, nám pomôžu bojovať s vírusmi.

Zvýšte starostlivosť o pokožku na tvári
Ak chcete vyzerať a cítiť sa dobre v tomto ročnom období, okrem podpory imunity to môžete dosiahnuť aj zvýšenou starostlivosťou o pokožku. Viaceré ženy po lete uvažovali nad odstránením nežiaducich pigmentácií. Práve zvýšená pigmentácia môže byť spôsobená aj pôsobením slnka a nedostatočným chránením pokožky pred UV žiarením.

Ak sa chcete cítiť a vyzerať dobre v tomto ročnom období, venujte viac času starostlivosti o pokožku na tvári. Nezabúdajte si dostatočne hydratovať pokožku a ak pôjdete do vyšších nadmorských výšok, chráňte si ju krémom so silnejším UV faktorom.

Navyše kvôli rúškam je potrebné venovať pozornosť aj vzniku hnisavého akné. Ošetrujte pleť kvalitnými odličovacími prípravkami a používajte kvalitné hydratačné krémy, ktoré zabránia vysúšaniu pokožky na tvári, ktorá je typickým jesenným počasím skúšaná prakticky neustále. Ak sledujete správy zo sveta, ale aj zo Slovenska, je vám jasné, že ochranných rúšok sa tak skoro nezbavíme.

Oblečte si to, v čom sa cítite sexy
Aj keď mnohé z vás do spoločnosti nechodíte práve kvôli opatreniam týkajúcich sa koronavírusu, aspoň do práce si skúste obliecť to, v čom sa cítite sexy. Zveste z vešiakov oblečenie, ktoré zvýrazní vaše krivky a v prípade potreby zakryje nedostatky.

Napríklad rolákové obtiahnuté šaty s pančuchami a vysokými čižmami sú sexy a navyše sú vhodné do tohto sychravého jesenného počasia. Na vrch prehodíte vlnený dámsky kabát so zapínaním na gombíky a máte hotovo! Aj v jesennom šatníku nájdete sexy kúsky, v ktorých zažiarite a budete vyzerať ako bohyňa!

Okrem rolákových šiat odporúčame teplé púzdrové sukne, obtiahnuté tenké svetrové roláky a štýlové dámske klobúky.

Vytvorte si s partnerom romantickú atmosféru pri sviečkach
Aj keď bude vonku škaredo, bude pršať a bude zima, ak sa chcete cítiť dobre v tomto ročnom období, vytvorte si s partnerom romantickú atmosféru pri sviečkach. V tomto čase trávia páry viac času aj za dverami spálne a intímne chvíle si užívajú ešte viac ako počas roka. Možno váš partner občas bude musieť siahnuť po tabletkách Viagry, nič to však nemení na vašom vzťahu.

Okrem intímnych chvíľ si večer, keď už nebudete mať žiadne povinnosti, zapáľte vonné sviečky, zhasnite svetlá, zababušte sa pod teplé deky a pritúľte sa k sebe. Vychutnávajte si prítomnosť milovanej osoby a uvidíte, budete sa cítiť omnoho lepšie. Žiaden stres, žiadne negatívne myšlienky, len romantika s milovanou osobou.

 

Facebook Comments