Total War Saga: Troy
V tejto historickej stratégii sa presuniete do obdobia vzplanutia Trójskej vojny (za ktorou treba opäť hľadať ženu – krásnu Helenu). Okrem bitiek v reálnom čase budete v ťahovom systéme spravovať svoju veľkolepú ríšu. Krvavý konflikt si užijete z pohľadu Grékov aj Trojanov. Celkovo si v hre môžete vybrať postavu jedného z ôsmich bájnych hrdinov, kde každému dali vývojári do vienka inú hrateľnosť. Kde nepomôže taktika a svaly, tam sa treba poobzerať aj po diplomacii a schopnostiach štátnika. Dobrý vodca sa okrem silnej armády stará aj o päť dôležitých surovín, ktoré potrebuje na celkový rozvoj. Vo svojich zaradených šíkoch možno nájdete aj mytologické bytosti, ktoré nie sú presne také, aké by ste čakali na stránkach knihy Staré grécke povesti a báje. Okrem hry sa poučíte aj o dejepise.

Platforma: PC
Dostupné od: 5.11.2020

DiRT5
Piaty diel s úctou odkazuje na svoje predchádzajúce tituly. Teraz si užijete preteky po celkom svete, kde budete krotiť aj neuveriteľné terénne stroje. A ako sa najlepšie súťaží? S partiou priateľov. Každý z nich má inú guráž riadenia, svojský štýl, a keď to všetko zabalíte do adrenalínovej zábavy na 70 trasách v 10 rôznych lokalitách. Okrem prepracovaného okolitého prostredia tu nájdete zmeny počasia, striedanie dňa a noci a nové funkcie, s ktorými si hru poriadne užijete. Limitovaná edícia hry sľubuje rôzne bonusy, ako napr. exkluzívny Porsche Macan T1 Rally Raid.

Platforma: PS 4, X Box One, PC
Dostupné od: 6.11.2020

Assassins Creed Valhalla
Temné časy 9. storočia. Vikingovia na svojich drakaroch objavujú a dobýjajú okolie. V koži neľútostného Eivora sa vyberiete si podrobiť Anglicko. Okrem súbojov s protivníkmi vás čaká otvorený svet v duchu starých ság. Systém boja je intuitívny. Od zabíjania skrytou čepeľou, na diaľku až po tvárou v tvár sekerou, kopijou, štítom a mečom. Hra ponúka aj nebojové aktivity ako sú lov, opilecké hry alebo rybačku. V čase mieru sa treba starať o nábor nových bojovníkov, vylepšovať budovy a posilňovať osadu vo všetkých smeroch. Budujte a bojujte, aby ste potom hodovali s bohmi vo Valhalle.

Platforma: PS 4, X Box One, PC
Dostupné od: 10.11.2020

Už ste hrali?

Lov, šport, akcia: Čo nové si môžete zahrať?
Adrenalínové jazdy aj kosenie zombie: Zábava na výplň jesenných večerov
Kto sa hrá, ten nehnevá: Horúce videoherné novinky

Facebook Comments