Kto by nepoznal značku Rosewood, jednu z najprestížnejších a najluxusnejších hotelových sietí? Vo svojom portfóliu má jedinečné luxusné nehnuteľnosti v najžiadanejších destináciách na svete. Filozofiou spoločnosti alebo „zmysel pre miesto“ je inšpirovať sa lokálnou históriou, architektúrou či gastronómiou a poznatkami, ktoré citlivo pretaví do svojich služieb a hotelov. V kolekcii Rosewood nájdeme niektoré z najlegendárnejších hotelov a letovísk na svete, ako je práve Las Ventanas al Paraiso.

S príchodom jesene, keď nostalgicky spomíname na horúce letné dni, sa nám naskytá príležitosť pre plánovanie jedinečných spoločných zážitkov a životných udalostí, ako napríklad zásnuby či medové týždne, alebo jednoducho odmeniť seba a svojich najdrahších exotickým výletom do mexického raja, Los Cabos. Práve tu, na najprestížnejšej adrese v San Jose del Cabo, sa nachádza medzinárodne známy rezort Las Ventanas al Paraiso. Forbes Travel Guide ho práve tento rok odmenil 5 hviezdami za excelentné služby a ubytovanie na svetovej úrovni. Vo vyprahnutej púštnej scenérii polostrova California Baja a na azúrových brehoch Kortézovho mora pripomína skutočnú oázu pokoja a luxusu, ktorá je v dokonalej harmónii s okolitou prírodou a kde slnko žiari 350 dní v roku.

Aspoň jeden raz za život
Už samotný príchod do rezortu patrí k špeciálnym zážitkom, kam vás odvezie hotelový šofér priamo z medzinárodného letiska San Jose del Cabo. Po srdečnom uvítaní manažmentom hotela a občerstvení skvelou Margaritou vás očarí pohľad na bielu mexickú architektúru, vyzdobenú kvetmi a kaktusmi, ale aj azúrové more, miesto, kde úžasná príroda vždy zohráva kľúčovú úlohu. Osobný majordóm vás bude sprevádzať až do apartmánu či vily a tam prebehne celá registrácia. Pozrime sa na ich preslávené Signature Villas, ležiace na okraji bielej piesočnatej pláže s priamym prístupom do mora. Tieto luxusné vilky, postavené v štýle mexických „haciendas“, poskytujú exkluzívne ubytovanie s 1 až 3 izbami v celkovej rozlohe až do 530 m2. Majú vlastnú terasu s vyhrievaným bazénom s „nekonečným okrajom“, vírivku, plne vybavenú kuchyňu a môžete si vybrať alternatívu s „wellness room“ alebo „media-room“. Majordóm sa postará o všetky vaše priania počas celého pobytu. Okrem spomínaných viliek sú k dispozícii junior apartmány, apartmány a Signature rezidencie. Ceny ubytovania v junior apartmáne začínajú od 1300 USD (bez daní a poplatkov).

Foto: Las Ventanas al Paraiso

Popoludňajšiu horúčavu strieda príjemne vychladený a navoňaný interiér so svojou očarujúcou dekoráciou, inšpirovanou mexickými motívmi, pričom v pozadí znie relaxačná ambient hudba. Nechajte si vybaliť batožinu a predstaviť všetky parametre vášho nového domova, kde má skutočne každý detail svoj význam. Usadíte sa do ratanového kresla na priestrannej terase a už sa vám servíruje výborná tequila na privítanie. Popritom si dohodnete svoj vlastný rekreačný program, napríklad rannú jogu, jazdu na koni, výlet jachtou, golf na špičkovom ihrisku a raňajky, ktoré vám budú pripravené a servírované vo vašej vile. Je výbornou myšlienkou dopriať si hneď prvý deň regeneračný pobyt v krásnom Signature spa. V duchu 4 elementov vám namiešajú vône, zvuky a masáž, a tak sa úplne uvoľníte a otvoríte sa novým zážitkom, ktoré na vás čakajú.

Aby bola vaša vytúžená cesta nezabudnuteľná a podľa vašich predstáv, hotel má pre vás k dispozícii špeciálne oddelenie Romance. Pomôže vám zorganizovať zásnuby, svadby či výročia v duchu „zážitok jedenkrát za život“, môže ísť napríklad o magickú večeru na pláži, plážový pop-up Champagne bar, spanie pod hviezdami a iné.

Exkurzia mexickými chuťami
Len pri pomyslení na vynikajúcu mexickú kuchyňu sa rozvášnia naše zmysly. A Las Ventanas al Paraiso pod vedením šéfkuchára Diega Stefana ju priviedli k úplnej dokonalosti. Podľa nálady si môžete vybrať jednu z reštaurácií, kde si vychutnáte obed či večeru. Čo tak dopriať si obed v plážovom bare Sea Grill s výhľadom na more, ktorý sa dá objednať priamo z bazéna alebo sa usadiť do tieňa palapas za stôl, kde príjemne pofukuje morská bríza? Vynikajúce čerstvé tacos plnené morskými plodmi sú sprevádzané vychladeným lahodným bielym vínom mexického pôvodu, ktoré dokonale umocňuje chute tejto ľahkej a pikantnej kuchyne. Na vaše želanie vám taktiež zorganizujú hodinu varenia so šéfkuchárom, pričom vás zasvätia do prípravy ceviche na mexický spôsob.

Foto: Las Ventanas al Paraiso

Po magickom západe slnka otvára svoje dvere známa reštaurácia El Restaurante, ktorá je prichystaná „uniesť“ vás na zážitkovú kulinársku cestu. Pri výnimočných príležitostiach si môžete nechať servírovať stôl priamo na pláži, a tak večerať vo dvojici pri mnohých sviečkach a pod holým nebom. Byť v Mexiku a neochutnať dobrú tequilu? Na degustáciu špičkových tequilas vás pozýva šarmantný barman do Tequila & Seviche baru. Avšak Las Ventanas nám tento rok predstavil ich úplnú novinku, ktorou je La Botica. Bar štylizovaný do 20. rokov minulého storočia okúzli všetky vaše zmysly. Živá hudba a vynikajúce koktaily na báze rôznych čerstvých byliniek sa postarajú o skvelú náladu a zážitok.

Pozvanie do Ty Warner Mansion
Nad Las Ventanas al Paraiso pomaly zapadá slnko, vilová ulička osvetlená plynovými lampami pripomína antické Forum Romanum. Na jej konci, pred pompéznou kovanou bránou, už čaká Fréderic Vidal, výkonný riaditeľ rezortu, ktorý nás pozýva do Ty Warner Mansion. Prejdeme cez vstupnú halu, resp. vertikálnu záhradu osvetlenú otvoreným ohňom, do moderného paláca v marocko-mexickom štýle s rozlohou 2600 m2. Bol projektovaný slávnym mexickým architektom Jorgom Torresom. Prezrieme si dve impozantné master-spálne, kúpeľne s výhľadom na more a vzdušné spoločenské miestnosti a terasy. Fascinujúca dekorácia a biela mozaiková podlaha pozostávajúca z 8,5 milióna ručne položených kamienkov, nám vyrazili dych. Posadíme sa za štýlovo prestretý okrúhly stôl na terase s výhľadom na zapadajúce slnko, ktorý je osvetlený mnohými farebnými sviečkami. Hlavný šéfkuchár nám prezentuje večerné menu. Po dezerte prichádza už tradičný ohňostroj, ktorý je vyvrcholením nezabudnuteľného večera.

Symbolom Las Ventanas je srdce a so svojou neodolateľnou mágiou, špičkovým personalizovaným servisom, vynikajúcou mexickou kuchyňou a okúzľujúcou prírodou je skutočným romantickým útočiskom, kde sú okná otvorené do raja.

V dobrých hoteloch ešte chvíľu zotrváme:

Zakúste výnimočnosť starého: Hotel v srdci Los Angeles
Hotel so zmyslom pre umenie
Honosný hotel v zajatí horských masívov

Facebook Comments