Výťažok z jeho predaja totiž poputuje na Charlesov charitatívny fond, ktorý podporuje vzdelávanie, ochranu prírody a zdravotníctvo. To je pred Vianocami štedré gesto od budúceho kráľa. Info priniesol aj web dailymail.co.uk.

Fľaša s objemom 70cl a 40 % sa bude predávať za £39.95 (v prepočte za cca 44 €). Bylinky pritom pochádzajú z princových súkromných záhrad v Highgrove. Charlesovi gin vypaľujú v  z obilia vypestovaného na jeho bio farme Home. Pálenka s prídavkom jalovca je ochutená rozmarínom, tymiánom a citrónovou verbenou. Charles osobne zobral majstra pálenice Coryho Masona do svojich záhrad, aby našiel inšpiráciu. Nasledovali mesiace vývoja receptov, pričom princ ako hlavný ochutnávač osobne odoberal vzorky, kým nebol vybraný ten dokonalý. „Vytvorili sme Highgrove Gin ako tímový projekt. Výsledkom spolupráce je pálenka, ktorá predstavuje a stelesňuje Kráľovské záhrady v Highgrove. Je to tradičná, elegantná, vycibrená pálenka, ale obsahuje zmes bylinných tónov tradičnej anglické záhrady.“ uviedol Cory Mason.

Princ Charles už dlho predáva výrobky zo svojho statku na charitu vrátane medu z vlastných úľov a zakaleného organického jablkového džúsu vyrobeného zo zmesi jabĺk starého anglického dedičstva, ktoré sú ručne zbierané z najstarších a najvzácnejších jabloní.

Mohlo by vás omámiť:

Tip na drink: Gin Gin Mule
Priveľa alkoholu nás už na druhý deň takto dobehne
Voda s promile: Ikona medzi alkoholickými nápojmi

Facebook Comments