V ňom zdolal už po druhom kole Američana Justina Gaethjema na turnaji UFC 254 v Abú Zabí. Správu o tom priniesol aj server championat.com. Čo sa však predtým nevedelo, bol fakt, že Chabib nastúpil na zápas s nedoliečenou nohou. K dvom zlomeninám prstov a zlomenej kostičke v chodidle prišiel asi pred tromi týždňami. Informáciu zatajil, aby mohol bojovať na počesť svojho otca Abdulmanapa († 57), ktorý tento rok zomrel na koronavírus. Je to jeden z najtvrdších ľudí na planéte,“ napísal po súboji na svojom Twitteri prezident UFC Dana White.

Po víťaznom zápase si Chabib kľakol v klietke a pár minút plakal. Oktagon tak opúšťa neporazený. „Ďakujem Ti otče za všetko, čo si ma naučil. Nech Ti všemohúci Allah dá najvyššie požehnanie. Keď je Boh s nami, nik toto spojenie nerozbije,“ napísal Chabub Nurmagomedov na instagrame.

„Som si istý, že Chabiba budeme mať po istom čase naspäť. On sa vráti, lebo mu budú chýbať víťazstvá. Svoj odchod zo scény vysvetlil sľubom matke, čomu sa dá rozumieť. Na druhej strane, keď jeho mama časom uvidí, ako mu chýbajú súboje a cíti sa zle, sama ho pošle naspäť. Ako milujúca matka to urobí,“ píše ruský športový bloger Vasilij Utkin, ktorého citoval web Championat.

Mohlo by vás zaujať:

Šampión MMA Buki sa vrátil
Aký je váš názor na MMA? Diváci ho milujú, čo vy?
Pavol Neruda: MMA na Slovensku môže spôsobiť podobný ošiaľ ako v USA

Facebook Comments