Temné tajomstvá domu
V centre napínavého príbehu je návrhárka luxusných kuchýň Libby Jonesová. Krátko po dovŕšení 25 rokov sa stane dedičkou domu v lukratívnej časti Londýna a spolu s ním zdedí aj jeho temné tajomstvá. V dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin spojený s čudnými ľuďmi, možno sektármi. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa. Celý ten čas čaká niekto v úzadí na svoju príležitosť, na chvíľu, keď adoptované „bábätko“ dosiahne plnoletosť a začne si uplatňovať nárok na dom. Originálna zápletka, dve časové línie rozprávania, drastický a bezvýchodiskový pohľad na domáce násilie na deťoch, neobjasnené úmrtia a rozuzlenie celého príbehu robí z knihy majstrovské dielo svojho žánru. V knižnej produkcii v oblasti psychologického trileru je doslova výnimočné.
LISA JEWELLOVÁ: RODINA V PODKROVÍ
Tatran, 2020

Kreativita vs. šialenstvo
Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie o slávnej spisovateľke Verity Crawfordovej, ktorá nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Vo Veritinej pracovni nečakane objaví Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto je v skutočnosti Verity Crawfordová?
HOOVER COLLEEN: VERITY
Lindeni, 2020

Apokalyptický triler
Apokalyptický triler Hugha Howeyho, ktorý je autorom fenomenálnej trilógie Silo, Turnus a Prach. Starý svet bol zasypaný a ten nový teraz existuje iba na povrchu pohyblivých dún. V zemi skučiaceho vetra a pekelného všadeprítomného piesku sa štyria súrodenci pokúšajú dať dohromady svoju rodinu. Ich otec pracoval ako piesočný potápač. Bol jeden z tých, kto z hlbín púšte prinášal pozostatky starého sveta, aby pomohol ľuďom prežiť. Ich otec však zmizol a svet, v ktorom zanechal svoje deti, pravdepodobne zmizne čoskoro tiež. Nadýchnite sa – môže to byť poslednýkrát…
HUGH HOWEY: PÍSEK
Laser Books, 2020

30. prípad Dominika Dána
Kniha  názvom Klbko zmijí je rozpráva o ďalšom prípade detektíva Krauza z oddelenia vrážd. Neznámy strelec popravil doma v posteli okresného prokurátora a o dva dni neskôr kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra okolo zavraždeného prokurátora dostane jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú prokurátorovu asistentku. Detektív z oddelenia vrážd Richard Krauz tuší, že priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé.
DOMINIK DÁN: KLBKO ZMIJÍ Slovart, 2020

Svet mýtov a legiend
Brilantný taliansky spisovateľ, skvelý rozprávač a archeológ Valerio Massimo Manfredi, medzinárodne preslávený historickou trilógiou o Alexandrovi Veľkom, pokračuje v rozprávaní o najľudskejšom hrdinovi starých gréckych mýtov. V pokračovaní knihy Odyseus – Prísaha, po desaťročnej vojne a porážke Trójanov, sa Odyseus so svojimi druhmi musí vydať na spiatočnú cestu na rodnú Itaku. No kým si bude môcť vychutnať svoj radostný triumf – deň pomsty, znovu musí bojovať s ľuďmi, temnými silami prírody, vrtošivou a nevyspytateľnou vôľou bohov.
VALERIO MASSIMO MANFREDI: ODYSEUS – NÁVRAT
Slovart, 2020

Potulky africkou divočinou
Novinár Mikuláš Sliacky prešiel Afriku, aby z nej čitateľom priniesol zaujímavý cestopis. Skúsený a vypísaný autor zaujímavo popisuje krásy a jedinečnosť jednotlivých afrických krajín. Vyberte sa s ním do divokých končín Etiópie, Džibutska, Botswany, Ugandy, Rwandy, Namíbie, na Kapverdské ostrovy, na Zanzibar, do Zambie, Kene či Tanzánie. Kniha Pekelný raj je nabitá zaujímavými informáciami o nespútanej africkej prírode, divo a slobodne žijúcich zvieratách, starobylých kultúrach, kmeňoch, obdivuhodných ľuďoch a ich spôsobe života, ktorý sa snažia uchovať.
MIKULÁŠ SLIACKY: PEKELNÝ RAJ
Ikar, 2020

Návod na úspešný život
Všetky rady, ktoré ste doteraz počuli o tom, ako uspieť, znejú logicky, úprimne a pravdepodobne sú úplne nanič. Eric Barker vo svojej dôvtipnej knihe Mýty o úspechu, na základe pútavých anekdot, príbehov a vedeckých poznatkov objasňuje, v čom spočíva rozdiel medzi mimoriadne úspešnými a neúspešnými ľuďmi. Prezrádza čitateľovi, ako sa priblížiť k tej prvej skupine, ako v živote získať rovnováhu pomocou stratégie Čingischána a poučiť sa z chýb Einsteina či Spidermana. Vďaka tejto knihe prestanete hádať, aké cesty vás dovedú do cieľa a začnete žiť život podľa vlastných predstáv.
ERIC BARKER: MÝTY O ÚSPECHU
Motýľ, 2020

Na začítanie sa:

Inštitúcia: Miesto, z ktorého sa nikto nedostane živý
Papierová kniha … s tou sa najspoľahlivejšie večer líha
Naše milované nevesty: Oddychový bestseller možno aj o vás

Facebook Comments