Inšpirujte sa v ďalšom pokračovaní cvikov z dielne slovenského thaiboxera Milana Paleša, ktorému tentoraz sekundovala šarmantná fitness trénerka zo Žiliny – Dominika Pilatová.

Skipping vo dvojici
Rozcvička je potrebná pred každým tréningom, ale to je všeobecne známe. Hoci niekedy ju mnohí podceňujú, v tejto kombinácii je spojená s dobrým zahriatím i kvalitnou zábavou. Jeden z dvojice je vň planku a druhý sa na ňom doslova vyskáče. Podľa fotografie je prevedenie nôh jednoduché, k tomu pracujú aj ruky, ktoré boxujú. Odporúčam 30-sekundový interval s viacerými opakovaniami, kým nebudete cítiť pocit zahriateho tela.

Foto: Ľubomír Rendár

Skok cez kozu
Tento cvik zo školských čias pozná asi každý. V mojom prípade to je skôr skok cez barana, resp. cez Paleša. Postup je jednoduchý, keď sa jeden z dvojice skrčí do určitej výšky, ten druhý ho preskočí. Naspäť po absolvovaní cviku môžete ísť pomedzi nohy. Verím, že si to dobre užijete, lebo skok cez kozu bol a aj bude vždy obrovská zábava.

Foto: Ľubomír Rendár

Bradlá s pomocou
Gymnastika má svoje zákutia a bradlá sú skutočne dosť náročné pre mnohých cvičencov. V tomto prípade je podstatná pomoc partnera, ktorý drží nohy tomu na bradlách a pomáha mu k správnemu zvládnutiu. Perfektne si precvičíte triceps, a najmä slabší jednotlivci budú spokojní, pretože pomoc partnera im dodá energiu na zvládnutie cviku.

Tanečné brušáky
Tieto brušáky mám veľmi rád, pretože ich môžem robiť v pohodlí domova aj s mojou priateľkou Alžbetkou. Výdatne si zatlieskajte do kríža, nezabudnite zacvaknúť nohy o seba a ide sa na to! Samozrejme, majte na pamäti rovný podklad, aby to zvládol váš chrbát.

Foto: Ľubomír Rendár

Drepy
Klasické drepy sú pre mnohých veľká nuda, a preto pre vás máme staré známe zlepšenie so živou váhou. Čím väčšia váha, tým je to ťažšie, ale v mojom prípade to pri Dominike rozhodne neplatilo. Ak by ste sa náhodou báli o rovnováhu, skúste ísť k stromu, o ktorý sa budete obaja pridržiavať.

Mohlo by vás rozhýbať:

Páni, žiadne výhovorky, ide sa znova makať!
Ako sa sa stať plážovým inžinierom
Cviky, ktoré z vás v lete urobia vyšportovaného frajera

Facebook Comments