Švédski vedci zistili, že to so sebou prináša určité riziká. Do svojho výskumu zahrnuli 14 500 dospelých mužov a žien vo veku od 16 do 84 rokov. Cieľom bolo zistiť viac o ich sexuálnom správaní, zoznamovaní sa cez internet a sexuálnom zdraví. Výsledky výskumu boli publikované aj na webe dailymail.co.uk.

Tie tvrdia, že ľudia využívajúci zoznamovacie aplikácie sú náchylnejší na sexuálne prenosné infekcie a nepoužívajú ochranu ako tí, ktorí sa stretávajú „klasickými“ spôsobmi (napr. v bare, na diskotéke, cez známych..). Údaje napríklad odhalili, že najčastejšie sú to muži vo veku 30 až 44 rokov, ktorí využili online priestor na zoznámenie a sexuálne stretnutie.

Navyše bez ohľadu na vek alebo pohlavie je pravdepodobnejšie, že ľudia zo zoznamovacích aplikácii zaplatia alebo dostanú peniaze ako odmenu za sex. „Bohužiaľ menej často sa nechávajú vyšetriť lekármi na pohlavné choroby, pritom sa venujú riskantnejším sexuálnym praktikám,“ tvrdí autorka výskumu Dr. Charlotte Deoganová z Karolinska Institute. Existoval súvis aj so vzdelaním, pričom vysokoškolsky vzdelané ženy mali štyrikrát menšiu pravdepodobnosť, že si vyhľadajú partnera na zoznámenie, ako ženy bez vysokoškolského vzdelania.

Mohlo by vás zaujať:

Čo vyše väčšina žien predstiera na rande?
Sex na prvom rande: Áno alebo nie?
Chcete s ňou ísť aj na ďalšie rande? Oblečte sa podľa toho!

 

Facebook Comments