Bon Jovi – 2020
Poctivý americký rock / pop rock prináša už pätnásty štúdiový album Bon Joviho. Nahrávanie sa začalo v 9.3.2019 v štúdiu Ocean Way Recording v Nashville. Prvotne plánované vydanie sa z mája 2020 presunulo až na začiatok októbra. To trochu pozmenilo aj samotný tracklist. Stále je to však desať kvalitných skladieb, vrátane štyroch singlov, v dĺžke cca 48 minút.

Public Enemy – What You Gonna Do When Grod Goes Down?
Hiphopová legenda prichádza tento rok už s druhým albumom. Producentský dohľad mal najmä C-DOC, a sedemnástka položiek zahrnuje tucet piesní nakombinovaných s piatimi hovorenými vsuvkami. Zaujme výpočet hviezdnych hostí: Cypress Hill, Run-DMC, Ice-T, PMD…

Diana Krall – This Dream Of You
Kanadská džezová speváčka a klaviristka sa dopracovala už k svojmu pätnástemu albumu, ktorý je zároveň rozlúčkou s jej dvorným producentom Tommym LiPumom. Tucet piesní vznikol tesne pred jeho smrťou, pričom patria do Great American Songbook. Nepochybujte o tom, že Dianu sprevádza partia špičkových džezových muzikantov.


Gorillaz – Song Machine: Season One – Strange Timez

Siedmy štúdiový album britskej virtuálnej skupiny bude zahŕňať široké spektrum žánrov, vrátane punk rocku, bossa novy, electropopu …. Niektoré skladby bolia zjavne inšpirované rokom 2020 plným rúšok a karanténnych opatrení. Song Machine je v podstate séria úspešných singlov, ktoré kapela vydávali počas ostatných týždňov. Hudobne prišli album (ktorý vychádza 23.10.2020) podporiť mená ako Robert Smith z kapely The Cure, Elton John, Beck či raper ScHoolboy Q.

Richard Müller – Hodina medzi psom a vlkom
Slovenská spevácka legenda najnovšie poteší svojich fanúšikov 11 trackovým albumom. Jeho predzvesťou bol májový singel Anomália (z pera Laca Rychtárika). Ostatné skladby textársky zastrešil Peter Uličný a hudobne umelci ako Peter Graus, Marián Kachút, Laura Jašková a vokalistky ako Ivana Regešová a Janka Daňová. Môžete sa tešiť za album plný emócii, kvalitného zvuku, a textov so štipkou irónie. Majstro, prosím spievajte …

Mohli ste už započúvať do:

Nové hudobné albumy, ktoré stoja za vypočutie
Hudba, ktorú si nechajte prebehnúť cez uši
Rokmi osvedčená hudobná kvalita aj svieži závan mladej krvi

Facebook Comments