David Bowie: ChangesNowBowie 
Album  obsahuje deväť akustických skladieb zaznamenaných stanicou BBC v čase osláv 50. narodenín Davida Bowieho. Doteraz však neboli skladby dostupné na žiadnom nosiči ani digitálne. Songy The Man Who Sold the World, White Light/White Heat, Shopping for Girls, Repetition a Andy Warhol znejú v akustickej verzii nádherne. Bowie ich spieva veľmi zručne – ponúka staré melódie, ale nie oldies.

Suzanne Vega: An Evening Of New York Songs And Stories
Americká speváčka Suzanne Vega vydala album, ktorý je kompiláciou hitov jej 35-ročnej tvorby. Ide o nahrávku koncertu v legendárnej kaviarni Carlyle v New Yorku. Pre menšie publikum zaspievala všetky svoje najväčšie hity, ako sú Luka, Tom’s Diner, Gypsy či New York Is a Woman. Koncertný album, najlepší výber, večer so Suzanne Vega, to je Večer newyorských piesní a príbehov.

Lucie Bílá: Soukup / Bílá / Osvaldová
Album mapuje spoluprácu troch výnimočných umelcov – hudobného skladateľa Ondřeja Soukupa, textárky Gábiny Osvaldovej a speváckej ikony Lucie Bílej. Obsahuje celkom 22 skladieb, medzi ktorými nechýbajú ich najznámejšie hity Requiem, Láska je láska, Most přes minulost a ďalšie. Novinkou je záverečná skladba Salto mortale, kde Lucie Bílá predvedie svoje najväčšie hlasové a spevácke excesy.

Kehlani: It Was Good Until It Wasn´t
Americká speváčka Kehlani Ashley Parrish začínala ako členka popovej skupiny PopLyfe, s ktorou sa prebojovala do finále súťaže Amerika hľadá talent. Neskôr bola členkou hip-hopového zoskupenia The Heartbreak Gang, ale preslávila sa až sólovo. Jej aktuálny druhý štúdiový album s 15 trackmi v štýle R&B obsahuje pohodové piesne s textami o fungovaní a nefungovaní vzťahov. Kehlani proste dospieva.

Nines: Crabs In A Bucket
Courtney Freckleton aka Nines je britský raper a skladateľ. Jeho debutový album One Foot Out (2017) sa umiestnil na štvrtom mieste britskej hitparády. Aktuálny druhý radový album Nines nahral počas korona lockdownu. Každá skladba má svoj silný príbeh – návrat k drogám, rakovina otca, nedôvera v políciu, smrť brata, ale aj pár romantických songov. A tie rozpráva evidentne jeden z najlepších britských „rozprávačov“.

Doprajte svojim ušiam aj:

Úsmev, prosím! Od Katy Perry sa nedajte dvakrát nabádať
Hudba, ktorú si nechajte prebehnúť cez uši
Rokmi osvedčená hudobná kvalita aj svieži závan mladej krvi

Facebook Comments