Práve prieskumy z ostatných desiatich rokov ukazujú výrazný posun vo využívaní týchto áut. Na sedadlo vodiča, ktoré bolo často miestom profesionálneho vodiča bohatého podnikateľa, sa práve majitelia radšej sami prevezú, aby si jazdu dvojnásobne užili.

Foto: netcarshow.com

Srdcom vozidla je 4,0-litrový motor V8 s dvojitým preplňovaním prepĺňaný turbodúchadlom Bentley, ktorý poskytuje špičkový výkon 550 koní (542 k, 404 kW) a na dosiahnutie maximálneho krútiaceho momentu 770 Nm pri menej ako 2 000 ot./min využíva turbíny typu twin-scroll. Bentley Flying Spur V8 je o 100 kg ľahší ako ikonický model W12. Z 0-100 km / h vyštartuje za 4,1 sekundy. Najvyššia rýchlosť je 318 km/h. Vo výbave je množstvo inovovaných jazdných a bezpečnostných prvkov, napr. adaptívne vzduchové odpruženie, riadenie jazdnej dynamiky, technológiu proti prevráteniu (Bentley Dynamic Ride).

Foto: netcarshow.com

Priestoru kabíny kombinuje luxus, kde je samozrejmosťou dôraz na detail. Sedan je k dispozícii v konfigurácii so štyrmi alebo piatimi sedadlami. O pohodlie a bezpečnosť posádky sa stará moderný infotainment a systémy na zvýšenie bezpečnosti, ochrany a relaxu pasažierov.

Mohlo by vás zaujať:

Bentley Mulliner Bacalar: Unikát z Crewe
Bentley Continental GT: Z Pikes Peak do predajní…
Bentley Bentayga 2018 (Mulliner) – keď uvidíte toto auto, padne vám sánka

Facebook Comments