Vianoce a typický vianočný relax je ešte ďaleko a preto ak chcete zažiť príjemnú jesennú dovolenku mimo domova, vyberte si chatu.

Rodinné chaty vám poskytnú útočisko na pár dní mimo domova a zároveň sa v nich budete cítiť ako doma. Budete mať súkromie, ktoré je v obzvlášť v tejto dobe veľmi vyhľadávané.

Oddych v slovenských horách
Keďže je cestovanie do zahraničia obmedzené a neodporúčané, pozrite si ponuku chát v slovenských horách. Slovensko ale nie sú len Tatry. Máme tu množstvo krásnych pohorí, ktoré nie sú preplnené veľkým množstvom dovolenkárov, ale majú čo ponúknuť aj tým náročnejším.

Môžete si vyberať ubytovanie v Oščadnici, v okolí Banskej Štiavnice, ale aj v Strážovských vrchoch. Nie sú to preplnené lokality, ale zároveň tu nájdete množstvo chát na prenájom, ktoré sú nadštandardne vybavené a nachádzajú sa v peknom prostredí.

Čo by ale malo mať ubytovanie? Malo by mať moderne vybavenú kuchyňu, útulnú spoločenskú miestnosť ideálne s krbom, dostatok lôžok na spanie a hlavne čistú peknú kúpeľňu. Oceniť oceníte aj altánok s krbom, či teraz na jeseň aj kúpaciu kaďu.

Pohodlná obuv
Ak plánujete tráviť jesennú dovolenku na chate, nezabúdajte si pribaliť k batožine aj pohodlnú obuv. Kým v chate budete väčšinou behať v pohodlných šľapkách, vonku oceníte pohodlné tenisky, ale aj gumáky. Ak bude pekné počasie, pokojne môžete na chate nosiť pohodlné tenisky, napríklad pohodlné Adidas tenisky. Ak ale idete viac do hôr a počasie pred vašim pobytom nebolo dvakrát ideálne a pršalo, viac vynosíte gumáky.

Ak ale plánujete chodiť aj na turistiky, odporúčame skôr turistické topánky.

Pohodlná obuv je potrebná práve v horách. Ak si vyberiete chaty v lese, mimo obcí, potrebujete pohodlnú obuv, v ktorej sa vám bude dobre chodiť a zároveň vám nepremokne. Pri odchode môžete najmä teraz na jeseň počítať s tým, že si na podrážkach topánok prenesiete lístie a blato na gumené rohože do auta, avšak s tým ste pravdepodobne aj počítali.

Aktivity
Plánovanie jesennej dovolenky si vyžaduje aj plánovanie aktivít, obzvlášť, ak beriete aj deti. Na chate budete väčšinou len oddychovať, leňošiť pri praskajúcom ohníku v krbe a pri popíjaní čaju. Nezabudnite si vziať spoločenské hry, ktoré môžete s deťmi hrať v interiéri chaty.

Môžete podniknúť aj prechádzky do lesa v blízkosti chaty a ísť aj na hríby, či trebárs aj na šípky. Teraz na jeseň v horách môžete stretnúť aj poľovníkov s profesionálnymi termovíziami a puškohľadmi. Nemusíte sa však báť, lov prebieha výlučne len počas noci.

Choďte do lesa zbierať aj listy a vytvorte si vlastné encyklopédie, kde nalepíte nájdené listy.

Ak máte malé deti, nezabúdajte si vziať aj kočík s terénnymi kolieskami. Zároveň svojim najmenším nezabudnite vziať obľúbené hračky. Či už ide o elektrické autíčka pre deti, alebo o kocky s rozprávkovými motívmi, vezmite ich do batožiny.

Aj keď vy si budete vychutnávať atmosféru chaty a čerstvý horský vzduch, dieťa bude chcieť mať pri sebe svoje obľúbené hračky.

 

Facebook Comments