Priviazala mi ruky o posteľ mojou vlastnou hodvábnou kravatou. Zrazu ma silno uhryzla do pery, pocítil som kovovú chuť krvi v ústach. Dráždila moje bradavky a špičkou jazyka smerovala k môjmu rozkroku. Napľula na mňa a začala na mne jazdiť. Zakaždým, keď som takmer bol, prestala. Mohol som sa zblázniť. Ležal som ako otrok a prosil ju, aby neprestávala…

Bondage je jednou z najobvyklejších a najrozšírenejších BDSM praktík, ktoré sú mnohokrát súčasťou posteľových alebo erotických scén vo filmovej produkcii. Za mnohé z nich spomeňme strhujúcu trilógiu Päťdesiat odtieňov, na svoju dobu kontroverzný Základný inštinkt so Sharon Stone či Telo ako dôkaz s Madonnou. Bondage je sexuálna prax, ktorú charakterizuje viazanie a dominancia. Otroctvo spočíva v úplnom alebo čiastočnom zviazaní inej osoby lanom, opaskom, kravatou, stuhami, putami alebo čímkoľvek iným, čo môže pomôcť fyzicky znehybniť druhú osobu. Od sadomasochizmu sa líši úrovňou bolesti.

Bondage totiž nepoužíva bolesť ako zdroj potešenia, čo si mnohí ľudia mylne myslia. Potešenie z otroctva spočíva v ovládnutí osoby a úplnom odovzdaní druhej. Zviazaná osoba má svojho partnera v plnom rozsahu k dispozícii, a to aspoň v tom okamihu, keď bondage praktizuje. Samozrejme, všetko s vysokým stupňom dôvery a vzájomného rešpektu.

Foto: pixabay.com / Karen_Nadine

Dominancia alebo podriadenie?
Skôr ako začnete s viazaním, dohodnite sa, kto bude zastupovať ktorú rolu a stanovte si základné pravidlá. Majte na pamäti, že ak hovoríme o dominancii a podriadení, hovoríme o konsenzuálnej výmene moci. To znamená, že aj keď je poslušný partner zviazaný a umožňuje dominantnému partnerovi diktovať, čo sa bude diať, podmienky by mali byť vopred dohodnuté a dominantný partner by mal vždy rešpektovať stanovené limity. Ak sa ako dominantný partner rozhodnete pozmeniť dohodnutý scenár, mali by ste mať na pamäti základné pravidlo: ak je to tomu druhému nepríjemné, je potrebné okamžite prestať.

Hrubý slovník
Nielen v rámci predohry, ale aj počas samotného praktizovania bondage môžete používať hrubý slovník. Ak ste submisívny typ, ktorý má rád pokarhanie, požiadajte partnerku, aby sa s vami rozprávala hrubo. Hrubo môžete reagovať bez ohľadu na vašu rolu. Nech už ste dominantný alebo submisívny typ, hrubý rozhovor vám umožní vyjadriť svoje túžby. Slovné narážky o tom, ako vás zviaže alebo ako máte partnerku oslovovať, vám môžu pomôcť vizualizovať si fantázie skôr, než si ich fyzicky vyskúšate.

Budujte napätie
Ľahkým a vzrušujúcim spôsobom, ako vytvoriť napätie, je potlačenie jedného zo zmyslov, čím zvýšite vnemy iných. Napríklad môžete partnerke zaviazať oči hodvábnou páskou alebo použite saténovú masku na spanie. Šepot alebo chuť vašich úst sa partnerke môžu zdať intenzívnejšie a vzrušujúcejšie. Dráždite partnerku a nechajte ju hádať, čo bude ďalej. Bozkávajte ju, šepkajte jej niečo nemravné do ucha alebo pošteklite erotogénne zóny.

Ovládnite orgazmus
Kontrolovanie orgazmu znamená priviesť niekoho takmer k orgazmu, potom náhle zastaviť stimuláciu a následne to znova zopakovať. Pravdepodobne z vlastnej skúsenosti viete, že oddialené dosiahnutie uspokojenia môže byť omnoho intenzívnejšie ako zvyčajne. Môžete pri tom používať ústa, ruky, rôzne hračky, no nezabudnite vnímať svoju partnerku, aby ste si s ňou naplno užili najintenzívnejší orgazmus.

Používajte sviečky
Sviečka nemusí slúžiť len na vytvorenie romantickej nálady. Sexuálne a milostné hry si môžete okoreniť a vyliať horúci vosk na telo partnera. Nepoužívajte však sviečky, ktoré kúpite bežne v obchode, vosk z nich môže byť príliš horúci. Zadovážte si masážne sviečky určené pre sex, ktoré horia pri nižších teplotách ako väčšina bežných sviečok a tiež sa topia do luxusného oleja, ktorý môžete použiť v rámci erotickej masáže.

Lano alebo putá
Ak ste s partnerkou prebrali možnosti, ktoré sa naskytujú v prípade, že je jeden z vás zviazaný (napríklad hryzenie bradaviek, orálny sex, jemné dusenie, pľuvanie a iné), viazanie sa môže začať. Na trhu existuje množstvo kníh, ktoré vás naučia niektoré základné zručnosti viazania uzlov, no fantázii sa medze nekladú. Na zviazanie môžete použiť čokoľvek – opasok, kravatu, šál, prípadne si môžete kúpiť špeciálne bondage lano. V každom prípade však dávajte pozor na to, aby ste neviazali príliš tesno a aby nehrozilo prerušenie prúdenia krvi. Taktiež majte v blízkosti bezpečnostné nožnice, aby ste v prípade potreby mohli lano jednoducho prestrihnúť a zviazanie uvoľniť. Aj keď sú laná všestranné, neváhajte použiť putá, či už vo forme manžiet so suchým zipsom alebo kovové na kľúč.

Bondage je úžasný spôsob, ako preniknúť do psychologických aspektov sexu – veci, vďaka ktorej je sex sexi. Je o dôvere, neistote, podriadenosti, kreativite, komunikácii, kontrole a odovzdaní. Môže posunú váš vzťah a váš sexuálny život na vyššiu úroveň. A otroctvo nemusí byť vôbec ťažké. Môže byť také ľahké alebo také intenzívne, ako si to obaja budete priať. Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne a komfortne.

Foto: pixabay.com / KlausHausmann


Mohlo by vás navnadiť:

Rozdajte si to v aute!
Tantrický sex: Spojenie tela a duše so sebou samým alebo medzi partnermi
Outdoorový sex: Dobrodružstvo s dávkou adrenalínu

Facebook Comments