Strieborná aerodynamická dvojdverová štúdia spadá pod čínsky koncern Dongfeng. Elegantná predná maska je ako Kun Peng, jeden z vtákov čínskej legendy, ktorý sa chystá roztiahnuť krídla. Osobitný dizajn predných svetiel a lá „okrídlené svetlomety“ silne charakterizuje i-Land, vďaka čomu je rozpoznateľný aj v tme. Vychádza priamo z loga Voyah umiestneného v strede masky chladiča. Nízka konštrukciu auta bola dosiahnutá vďaka využitiu kompaktného elektrického hnacieho ústrojenstva ESSA (Electric, Smart & Secure Architecture). Krídlové dvere sa otvárajú nahor, auto je postavené na nízkoprofilových masívnych kolesách a štýlových diskoch v zlato- striebornom farebnom prevedení. Zadok auta pripomína taliansku tradíciu automobilov Gran Turismo.

Foto: netcarshow.com

Interiér: Tu by sa nemusela hanbiť ani futuristická kozmická loď. Palubovke dominuje široká obrazovka. Auto reaguje na blízkosť vodiča zasvietením svetiel, automatickým vyskočením kľučky dverí a úpravou výšky podvozku. Inteligentný kokpit dokáže podľa usadenia vodiča identifikovať uloženú totožnosť a automaticky mu nastavení sedadlá a elektronické zariadenia vo vozidle pre čo najlepší zážitok z jazdy. Nechýba ovládanie gestami, hlasové ovládanie, dotyková obrazovka, pripojenie k internetu, prístup do siete 5G a veľa ďalších častí informačno-zábavného systému.

Foto: netcarshow.com

Či sa dostane Voyah i-Land aj do sériovej výroby ešte nie je úplne známe. Automobilka ale plánuje priniesť na trh v roku 2021 svoj prvý elektromobil.

Mohlo by vás osloviť:

… a kde má volant?
Nový hráč na poli elektromobilov? Uvidíme
Lightyear One: Horúci kandidát na elektromobil budúcnosti

Facebook Comments