Aplikácie na dosah ruky
Nové smartfóny od Huawei, napríklad séria P40 či jej cenovo dostupnejší súrodenec P40 lite, prinášajú novinku: obchod Play a ďalšie služby od Googlu nahradil výrobca vlastnými riešeniami. V ich čele stojí obchod s aplikáciami Huawei AppGallery. Ten ponúka mobilné aplikácie rozdelené do 18 kategórii od zábavy a hier cez vzdelávanie až po aplikácie pre prácu či podnikanie. Aktuálne ich v obchode nájdete viac ako 60-tisíc, pričom ich zoznam sa neustále rozširuje.

AppGallery však nie je jediná možnosť, ako do nového Huawei smartfónu dostať aplikácie, ktoré potrebujete. Huawei nedávno predstavil mimoriadne šikovnú pomôcku, ktorá vyhľadávanie appiek výrazne uľahčí. Zoznámte sa s Petal Search.

Foto: Huawei

Ako to funguje?
Petal Search je aplikácia, ktorú si stiahnete v obchode Huawei AppGallery – nájdete ho predinštalovaný v každom Huawei smartfóne. Umožňuje umiestniť na domovskú obrazovku vášho telefónu vyhľadávacie okno, ktoré budete mať vždy po ruke. Inými slovami, pre vyhľadávanie nemusíte aplikáciu ani otvárať.

V praxi to funguje tak, že napíšete názov požadovanej aplikácie do vyhľadávacieho okna. Nástroj sa sám postará o zvyšok – ak aj aplikácia nie je k dispozícii v obchode AppGallery, Petal Search ponúkne alternatívny zdroj a možnosť aplikáciu priamo nainštalovať. Zároveň sa stará o to, aby ste už nainštalované aplikácie mali stále aktuálne – sleduje za vás totiž aj ich aktualizácie.

Ide o najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako nájsť požadovanú appku a zároveň udržiavať tie, ktoré už máte, stále aktuálne.

Petal Search je k dispozícii vo viac ako 40 jazykoch v 45 krajinách sveta. Huawei momentálne pracuje na jeho rozšírení do ďalších krajín.

 

Foto: Huawei

Mohlo by vás zaujať:

HUAWEI P40 PRO: Zoznámte sa, prichádza James Bond medzi mobilmi
Hviezdne trio zdobilo módny editoriál magazínu BREAK
Huawei smartfóny prichádzajú so zmenou. Aká je v praxi?

Facebook Comments