Tentokrát si pre vás pripravil sériu nasledujúcich cvikov.

Dynamická rozcvička
Popri behu, bicykli či iného zahrievania tela obľubujem tento cvik na začiatok tréningu. Je to komplexný cvik, pretože vykopávate jednu nohu a zároveň sa snažíte protiľahlou rukou dotýkať špičky nohy. Máte teda aj určitú dávku strečingu, no dostanú zabrať aj brušné svaly. Počet opakovaní odporúčam prispôsobiť telesnej zdatnosti, ja zvládnem 15 opakovaní. Na úvod tréningu to neprežeňte.

Brušáky v napätí
Milovníci pevného brucha a dobrej svalovice na druhý deň si toto cvičenie užijú. Dlaňou tlačte do kolena a druhou stranou tela naťahujte nohu i ruku od seba a k sebe. Jedna časť tela cvičí brucho, druhá staticky tlačí a je v napätí. Nejde o rýchlosť brušákov, ale hlavne o zaťaženie strany, kde tlačíte kolená do dlane.

Foto: Ľubomír Rendár

Výpady na jednej nohe
Tento cvik často používajú bežci, lebo sa dá robiť dynamicky. Radím ho precvičiť v pomalšej forme, aby ho vaše telo viac precítilo. Buďte stále na jednej nohe, ktorá vám určuje stabilitu a druhú nohu majte stále vo vzduchu. Nezabudnite vystreliť koleno až k hrudníku. Samozrejme, nájdite si pevný bod, ako napríklad strom. Cvik je dosť náročný, lebo celá váha tela je na jednej nohe.

Foto: Ľubomír Rendár

Ramená v kľuku
Často na tento cvik zabúdam, avšak je vhodné ho občas zapojiť do tréningového procesu. Je dobré mať bedrá v 90-stupňovom uhle s pevným chrbtom i zadnou časťou tela čo najvyššie. Celú váhu prenesiete na ramená, akoby ste robili kľuky.

Foto: Ľubomír Rendár

Skipping v podrepe
Prvý pohľad a zdanie klame. Vyzerá to veľmi jednoducho, no tento cvik príliš neobľubujem. Pri náročnom tréningu potrebujete zaradiť tento „zabijak“. Intenzívne oddeľujte špičky od zeme, teda poriadne „skippujte“. Ak zvládnete v plnej intenzite viac ako 20 sekúnd, klobúk dole.

Foto: Ľubomír Rendár

Plank na bočné brucho
Na záver tréningu si precvičíme bočné brušné svaly. Chrbát majte rovný, dajte pozor, aby vám
neprepadávali bedrá. Plank na rôzne spôsoby určite pozná väčšina z vás.

Foto: Ľubomír Rendár

Mohlo by vás zaujať:

Na svoj mohutný trup nevie zohnať oblečenie, tak chodí hore bez
Ako sa sa stať plážovým inžinierom
Cviky, ktoré z vás v lete urobia vyšportovaného frajera

 

Facebook Comments