Zatiaľ čo sa jej kolegovia predháňajú v striedaní žánrov a v inovatívnych prvkoch skladieb, Katy Perry zostáva verná svojmu popovému štýlu.

Album Smile je klasickým popovým albumom, na ktorom by ste baladu hľadali márne. Všetkých dvanásť skladieb si drží svoje tempo, čo podčiarkuje aj názov úvodnej skladby Never Really Over, ktorá vyšla pred viac ako rokom. Nasledujú skladby Cry about It Later a Teary Eyes, ktorým však chýba to, čo Katy Perry robí špeciálnou – veľký refrén, veľké pocity a veľký hlas. Ten naplno ukáže v skladbách Daisies a Resilient. Kombinácia speváčkinho hlasu z plných pľúc s jemnými elektronickými rytmami majú v sebe príťažlivé napätie.

Not the End of the World je taktiež vydareným kúskom s ľahkým hip-hopovým rytmom. Do skladby je na viacerých miestach zamiešaný refrén odrhovačky zo 60. rokov Na Na Hey Hey Kiss Him Goodbye od kapely Steam. Slovákom je notoricky známa, keďže sa jej refrén stal neoficiálnou športovou hymnou, ktorá sa ozýva na štadiónoch po každom jednom góle. Za najvydarenejšiu skladbu možno považovať Smile, ktorá vás nenechá sedieť bez pohybu, nech by ste boli akokoľvek skeptickí. Úsmevná je aj časť textu: „Now I got Smile Like Lionel Richie – Big and Bright“ (Teraz mám úsmev ako Lionel Richie – veľký a žiarivý). Prinajmenšom je to milá spomienka na Lionela Richieho, s ktorým Katy Perry zasadla za porotcovský stôl v tohtoročnom vydaní relácie American Idol. Jednou z najlepších skladieb albumu je Harleys in Hawaii, možno aj preto, že je doslovná. Speváčka údajne prežila na motorkách na Havaji rozprávkový deň a rozhodla sa o tom napísať pieseň. Do príjemného pocitu z výletu na motorke vnesie trocha sentimentu skladba Only Love. Album uzatvára krátky song What Makes a Woman. Album Smile neurčí nové trendy popu, no je z neho cítiť, že Katy Perry popovú hudbu miluje. Ak práve toto pocíti poslucháč, dokáže ho to rozosmiať aj v tých najťažších situáciách.

Katy Perry: Je držiteľkou niekoľkých ocenení, vrátane štyroch Guinnessových svetových rekordov. V rokoch 2011 – 2015 ju magazín Forbes zahrnul na zoznam najpočúvanejších žien v hudbe. Počas svojej kariéry predala 11 miliónov albumov a 81 miliónov singlov. Vytvorila aj vlastné parfumy Purr, Meow! a Killer Queen. V roku 2012 vydala autobiografický dokument s názvom Katy Perry: Part of Me, v ktorom hovorí o svojom živote ako o umelkyni a o manželstve s anglickým hercom Russellom Brandom.

Diskografia
1. KATY HUDSON, Red Hill, 2001
2. ONE OF THE BOYS, Capitol, 2008
3. TEENAGE DREAM, Capitol, 2010
4. PRISM, Capitol, 2013
5. WITNESS, Capitol, 2017

Mohli by vám zahrať na ušné bubienky:

Hudba, ktorú si nechajte prebehnúť cez uši
Rokmi osvedčená hudobná kvalita aj svieži závan mladej krvi
Vizionárka popu: Dua Lipa

Facebook Comments