Za posledné spomínané špecifikum vďačí miestnej pražiarni kávy EBENICA COFFEE, ktorá opakovane získava ocenenia v medzinárodných hodnoteniach. V tohtoročnom Great Taste 2020 tomu nebolo inak.

Štyri hviezdne kávy
Great Taste je medzinárodná gastro súťaž, v ktorej sa každoročne posudzujú tisíce produktov z celého sveta. Členovia komisie testujú súťažné produkty v slepých testoch bez toho, aby vedeli o akého výrobcu ide. Pri zrnkovej káve je to rovnaké, pričom sa posudzuje vzhľad zŕn, aróma espressa a všetky chuťové vlastnosti danej kávy.

Foto: ebenica.sk

Porotcovia Great Taste ocenili kávový blend Ebenica Intensivo, ktorý je špecifický chuťou a tónmi čokolády, tabaku a sladkého sirupu, ziskom 2 hviezd, ktoré sa udeľujú produktom s mimoriadnou chuťou. Kávová zmes Ebenica Duetto, ktorá spája zrná Arabicy a Robusty, a dve singlové kávy El Salvador La Joya a Guatemala Acatenango získali každá po 1 zlatej hviezdičke. V ponuke kávy modranskej pražiarne si tú svoju obľúbenú teda nájdu milovníci tradičných horkejších chutí aj fanúšikovia moderných ovocnejších káv.

Foto: ebenica.sk

Svetová chuť kávy zo špičkovej slovenskej pražiarne
Kvalita sa dnes cení nielen v zahraničí, ale aj u nás doma, a preto sa už v roku 2009 majiteľ pražiarne Marek Fajčík rozhodol priniesť svetovú chuť aj do našich domácností. A všetky získané ocenenia pražiarne EBENICA COFFEE v medzinárodných súťažiach Coffee Review a Great Taste z roku 2019 a 2020 potvrdzujú, že sa mu to spolu s celým tímom podarilo.

EBENICA COFFEE sa teší pozornosti zo strany odbornej verejnosti aj koncových spotrebiteľov, medzi ktorých patria aj mnohé slovenské kaviarne, reštaurácie, hotely či firmy. Zaradila sa medzi top espresso kávy v Európe, pričom predbehla aj niektoré svetoznáme talianske kávy. A vy si jednu z tých najlepších svetovo ocenených kávičiek môžete vybrať na www.ebenica.sk.

Facebook Comments