Značkové slnečné okuliare obsahujú UV filtre chrániace oči pred silným slnečným svitom. Ako sa však vyznať v údajoch, ktoré sa pri UV filtri uvádzajú?

Nevyhnutné označenia
Ak si kúpite akékoľvek značkové okuliare, ako napríklad slnečné okuliare Ray-Ban, tak si na štítku môžete všimnúť niekoľko označení. Tieto označenia vás jednak informujú a zároveň aj svojím spôsobom potvrdzujú, že ste kúpili naozaj to, čo výrobca deklaruje. Značkové slnečné okuliare obsahujú buď značku UV400 (čiže absorbujú žiarenie do 400 nanometrov), alebo 100 % UV Filter. K týmto označeniam potom prináleží ešte číslo kategórie UV filtra.

Od nula do štyri
UV filtre sa označujú číslami od nula do štyri. Platí, že čím vyšší filter, tým vyššia ochrana pred UV žiarením zo slnka. Slnečné okuliare s UV filtrami nula až jedna sú skôr imidžové a nezaručia takú veľkú ochranu pred slnkom. Ideálnou voľbou, napríklad k vode či na slnečný deň, sú okuliare s filtrami dva až tri. Slnečné okuliare s UV filtrom 4 sú určené do extrémnejších podmienok, napríklad na zasnežené hory. Nie sú úplne vhodné na bežné používanie či šoférovanie. Preto sme uviedli, že vyšší UV filter je potrebný na hory než k vode. Ak často chodíte na lyže, tak sami viete, o čom hovoríme – tzv. „snežná slepota“ je určite horšia než „klasické“ slnečné lúče počas pobytu pri jazere či pri mori.

Imidž sa snúbi so zdravím
Slnečné okuliare by mali byť jednak doplnkom imidžu, ale v podstate aj zdravotnou pomôckou. Vďaka značkovým slnečným okuliarom od Duos sa imidž snúbi so zdravím. Aj značkové slnečné okuliare sú potvrdením, že sa oplatí investovať do seba, do svojho imidžu a zdravia. Takáto investícia sa totiž určite v dobrom vráti.

Mohlo by vás zaujať:

Sunglasses: Aké slnečné okuliare sa hodia k vášmu typu tváre

Facebook Comments