Presťahovala sa do Paríža a neskôr do Milána, kde spolupracovala s tými najprestížnejšími svetovými módnymi značkami Chanel, Armani, Cavalli, Paco Rabanne. V devätnástich sa zaslúžene stala najkrajšou Slovenkou. Mediálne známa, mužmi ale aj ženami obdivovaná, sexi modelka, návrhárka, herečka, právnička, manželka a mama má dnes už neuveriteľných štyridsať. V exkluzívnom rozhovore pre magazín BREAK nám prezradila, ako trávi leto, čo ju udržuje v skvelej forme a aké nové projekty rozbieha.

Andrejka, magazín BREAK vás zastihol na dovolenke v malebnom Chorvátsku. Ako trávite tohtoročné leto spojené s koronakrízou? Nemáte obavy cestovať?
Určite, isté obavy mám, preto sme radšej cestovali autom a snažíme sa dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia. Do Chorvátska jazdíme pravidelne každý rok, konkrétne do Poreču, kde deti trénujú na wakeboardoch a vodných lyžiach. Tentoraz sme však dostali pozvanie od kamarátov, ktorí vlastniaň rodinný dom na Makarskej riviére. Priznám sa, že som dlho váhala, ale nakoniec som veľmi milo prekvapená, ako je tu nádherne. Som naozaj nadšená z krásneho prostredia, úplného súkromia, tyrkysového mora, skalnatých útesov a voňavých borovíc všade naokolo. Naposledy som tu bola, keď som mala asi 10 rokov a celkom rada som si pripomenula detské časy. Už chápem, prečo tu Česi a Slováci tak radi trávia prázdniny. Všade je nás tu plno (smiech).

Foto: Yanick Photography

Milujete dovolenky spojené s oddychom a ničnerobením alebo ste aktívna dovolenkárka?
Milujem oboje. Ideálna je kombinácia aktívnej dovolenky s odpočinkom. Nemyslím tým však poznávacie zájazdy. S deťmi na to zatiaľ nemáme toľko priestoru, no rozhodne nie sme ani typy, ktoré by od rána do večera ležali iba pri vode. Deti potrebujú šport a zábavu. Snažíme sa im dopriať oboje, a preto vyhľadávame miesta a destinácie, kde môžu aktívne oddychovať, napríklad hrať tenis, jazdiť na vodných lyžiach, wakeboardoch alebo sa potápať. Ja im občas precvičujem jogu alebo iné cvičenie, ktoré baví ajň mňa.

Ktoré destinácie vás najviac fascinujú a ktoré by ste ešte chceli navštíviť?
Zistila som, že v Európe je toľko nádherných miest, ktoré som ešte nenavštívila a nepreskúmala, že je škoda jazdiť za dobrodružstvom až na koniec sveta. Nepochybujem, že je tam tiež nádherne, ale momentálne milujem objavovať malebné uličky historických miest Európy, prímorské prístavy Grécka, Španielska, Talianska a mne osobne je srdcu veľmi blízke Francúzsko. Možno aj vďaka tomu, že som študovala na belgickom lýceu a nejakú dobu som vo Francúzsku žila a pôsobila ako modelka. Nájdete tu naozaj nádherné  kultúrne pamiatky, chutné jedlo, skvelé pitie a šarmantných ľudí, ktorí sa s vami vždy radi podelia o svoje zážitky a skúsenosti.

Máte obľúbené miesta aj v Česku a na Slovensku, ktoré by ste našim čitateľom odporučili navštíviť počas letných dní?
Samozrejme. V Česku aj na Slovensku je naozaj veľa krásnych miest na strávenie príjemnej letnej dovolenky a počas tohto náročného obdobia nie je vôbec nutné cestovať ďaleko za hranice. Naše dve krajiny poskytujú veľké množstvo nepoznaných a kúzelných miest, iste je ešte čo objavovať. S rodinou sa radi bicyklujeme, objavujeme krásy českých hradov a zámkov, spájame tak športovú aktivitu s poznaním okolia. Naším srdcovým miestom je Špindlerův Mlýn, kde chodíme v lete na túry a v zime na skvelú lyžovačku. Krásne sú aj Dívči kameny, Pancavský vodopád, Sněžné jámy alebo český Versailles, to stojí rozhodne za to vidieť. Milujem aj severné Slovensko, odkiaľ pochádzam, a nemôžem vynechať ani naše obľúbené Tatry.

Foto: Yanick Photography

Vaša postava „bohyne“ istotne nie je úplne zadarmo, venujete sa aktívne pohybu a športu? Holdujete aj tým adrenalínovým?
Vždy som rada cvičila jogu, pretože ma to nesmierne bavilo. Už ako 12-ročná som si čítala o zdravovede, a tak som sa prirodzene dostala aj k joge, ktorá ma zaujala svojou filozofiou. Je to jedinečný ucelený systém, ktorý pomáha harmonizovať telo a dušu. Úžasné na nej je, že sa dá praktizovať v akomkoľvek veku a človek sa po nej cíti vitálne, plný energie a naučí sa vďaka nej správne dýchať. Hovorí sa, že človek má pre svoj život daný počet nádychov a výdychov, a preto si ich treba užiť a brať ich ako zdroj energie, sily a radosti. V strese dýchame krátko a plytko a ani si neuvedomujeme, že si tým slabo okysličujeme organizmus a skracujeme si tak život. Málokto si uvedomuje, že aj malé deti zle dýchajú. Moje deti majú v rámci športovej akadémie hodiny jogy, z čoho mám radosť, lebo im to zlepšuje držanie tela a verím, že jedného dňa dokážu oceniť aj jej ďalšie benefity. Obľúbila som si tiež pilates a kalanetiku. Prišla som na to, že mi pomáhajú nielen vyzerať, ale aj cítiť sa lepšie. Veľa plávam, v lete hrám rada tenis a s deťmi saň chodíme bicyklovať, no pravdupovediac, nebezpečným adrenalínovým športom sa radšej vyhýbam.

Zlé jazyky tvrdia, že musíte mať zmluvu s diablom, keďže vyzeráte lepšie ako v osemnástich a napriek vášmu veku (40) svojou krásou hravo strčíte do vrecka oveľa mladšie ročníky. Aký máte recept na krásu?
Je veľmi dôležité byť spokojná a šťastná sama so sebou. Sme ženy, chceme byť krásne a dokonalé, no každá sme iná, jedinečná a každá máme iné prednosti. Nerada vidím, keď sa mladé dievčatá neprijímajú také, aké sú, nemajú sa dostatočne rady a často sa trápia rôznymi drastickými a neudržateľnými diétami, ktoré ohrozujú ich zdravie. Dôležité je žiť a jesť zdravo. V mojom jedálničku nájdete množstvo zeleniny a ovocia a mojím skvelým pomocníkom je aj zelený čaj. Dbám na kvalitnú kozmetiku, starostlivosť o pleť a vlasy. Samozrejme, dôležitý je aj pravidelný pohyb!

Ste považovaná za jednu z najkrajších Sloveniek, nežiarli na vás občas manžel?
Myslím, že zdravá žiarlivosť je úplne prirodzená, no vnímam aj to, že môj manžel je v tomto smere veľmi ohľaduplný. Našťastie, je to sebavedomý a veľmi rozumný muž, ktorý vedľa seba toleruje úspešnú ženu. Rešpektuje moju prácu a snahu byť finančne nezávislou. Vedel veľmi dobre, že si berie známu modelku, a časom si zvykol aj na to, že sme stále pod drobnohľadom médií. Priznávam, nie je to vždy jednoduché, ale naučil sa s tým žiť. Môj manžel je rád, že sa pracovne realizujem. Verím, že je na mňa právom pyšný.

Foto: Yanick Photography

Vnímate rozdiely medzi mužmi v Česku a na Slovensku?
Určite sa nájdu rozdiely (úsmev). Slováci sú rozhodne temperamentnejší, veľkorysejší, ale aj výbušnejší a žiarlivejší. Sú k ženám otvorenejší, vedia prejaviť svoje city a sú férovejší. Českí muži sú uzavretejší a rezervovanejší. Zároveň sú ale diplomatickejší a všeobecne opatrnejší vo vzťahoch. Často bývajú oveľa kultivovanejší a nevyvolávajú tak radi hádky a bitky ako slovenskí chlapi (hlavne vtedy, keď si vypijú). Na druhej strane majú naši horkokrvnejší Slováci veľkú charizmu. Sú to správni chlapi, bývajú veľmi pracovití, dobrosrdeční a vedia si stáť za svojím slovom.

Čo pre vás znamená romantický večer?
Pre mňa je synonymom romantického večera príjemná hudba, sviečky, lahodné jedlo alebo posedenie pri krbe s človekom, ktorého milujem. Romantickým zážitkom môže byť aj spoločná prechádzka pri západe slnka. Romantický večer si viem predstaviť strávený aj pri dobrom filme s pohárom červeného vína.

Potešia vás drahé a značkové dary alebo vás vie dostať aj úplná maličkosť? Prezradíte nám, čo vám naposledy urobilo radosť?
Potešia ma aj úplné maličkosti, keď viem, že sú darované z lásky. Sú pre mňa oveľa hodnotnejšie ako tie drahé a značkové. Myslím, že práve maličkosti sú vo väčšine prípadov darované s hlbším úmyslom. Nie je dôležitá ich cena, ale citová hodnota. Nedávno ma veľmi potešila zaujímavá knižka od mojej kamarátky a vlastnoručne vyrobený náramok od môjho syna.

Foto: Yanick Photography

Krásne ženy a bohatí, úspešní muži idú ruka v ruke. Čo je pre vás synonymom úspešného muža? Aké typy mužov vám najviac imponujú?
Mám rada inteligentných, zrelých a sebavedomých mužov so šarmom. Imponujú mi muži so zmyslom pre humor.

Čo je podľa vás na mužoch najviac sexi?
Uhrančivý pohľad a milé vystupovanie.

Aký máte vzťah k nahote? Ako ju vnímate?
Ženské telo je predsa krásne, je od nepamäti inšpiráciou mnohých umelcov. Ako modelka som sa naučila vnímať nahotu ako súčasť svojej práce. Zvykla som predvádzať spodnú bielizeň a plavky, takže s nahotou žiadny problém nemám. Boh nás stvoril na svoj obraz. Ľudské telo je dokonalé a nemali by sme sa zaň hanbiť. Rôzne puritánske predsudky už dávno neriešim.

Foto: Yanick Photography

Zvykli ste si na život v Česku? A ako často navštevujete Slovensko?
Za mojou rodinou na Slovensko chodíme naozaj veľmi často i napriek tomu, že žijeme v Českej republike. Pre mňa je dôležité tráviť cenný čas s rodinou. Na život v zahraničí som si zvykla predovšetkým preto, že nezáleží na tom, kde žijete, ale s kým žijete. Navyše tým, že som známa v Česku aj na Slovensku, prináša mi to mnoho pracovných príležitostí a času, ktorý môžem tráviť v oboch krajinách.

Odkedy ste sa stali najkrajšou ženou na Slovensku, bolo to v roku 1999, modelingový svet sa výrazne zmenil. Ako to vnímate?
Napriek tomu, že je móda stále o nových štýloch v oblasti dizajnu a oblečenia a má za úlohu udávať nové trendy, vnímam, že sa časom veľa vecí zmenilo. V minulosti sa vyhľadávali predovšetkým profesionálne modelky, ktoré fotili kampane a reklamy do časopisov a televízie. V súčasnosti sa kvôli digitalizácii a rozsiahlej globalizácii presunula pozornosť klientov viac na oblasť sociálnych sietí a na Instagram. Viac ako profesionálne modelky dnes klienti vyhľadávajú známe osobnosti z radov hercov, spevákov a hlavne blogerov, ktorí získali svoj úspech len vďaka svojim fanúšikom na internete. Dnes sú už blogerky známejšie ako víťazky v súťažiach krásy. Všetko sa tak trochu otočilo. Keď som po svojom víťazstve v súťaži Elite Model Look prvýkrát vycestovala za fotením do Paríža, neexistovali smartfóny ani sociálne siete. Možno to znie až neuveriteľne, ale všetko sme si ešte museli prácne vyhľadávať na mapách, písali sme si dopisy. Teraz si zadáte miesto, kam sa potrebujete dostať a vyjde vám celá trasa. Ja som chodila po kastingoch s veľkým fotobookom v batôžku a s mapou v ruke som hľadala adresy klientov. Všetko bolo oveľa zložitejšie, ale naučila som sa byť samostatná a zodpovedná. Naučila som sa prebíjať životom a spoliehať sa sama na seba.

Ako si spomínate na vaše začiatky?
V šestnástich som odišla do Paríža a bola som tam dva roky. V osemnástich som už bola v Miláne. Fotila som pre prestížne svetové značky ako Chanel, Armani, Cavalli, Paco Rabanne, Dior, L ´oreal, Wella, Schwarzkopf, Diesel, Pupa, Tony and Guy a mnoho ďalších. Bola to neopísateľná životná skúsenosť.

Foto: Yanick Photography

Aj vy ste teda podľahli aktuálnemu trendu propagácie prostredníctvom sociálnych sietí? Na Instagrame vás sleduje už vyše 300-tisíc fanúšikov.
Tento trend je zrejmý, vidíme, že v súčasnej dobe sa prenáša množstvo kampaní práve na sociálne siete. Pokiaľ je takáto kampaň správne nastavená, môže mať veľmi široký zásah a dokáže výborne spropagovať značku. Momentálne mám na svojom instagramovom účte okolo 320-tisíc followerov a týždenná návštevnosť môjho instagramového profilu predstavuje 2 až 3 milióny sledovaní.

Máte krásnu dcéru Vanessku (13), pôjde aj ona vo vašich šľapajach modelky?
Nechávam obe moje deti, aby si našli svoju vlastnú cestu, ktorá ich bude v živote napĺňať tak, aby boli šťastné. Vanesska chodí na výtvarnú výchovu a spolu so synom Danielom sa venujú mnohým športovým aktivitám. Obaja hrajú na klavíri a bavia ich jazyky, ale ktovie, kam sa budú uberať ich kroky do budúcna… Spolu s manželom tomu nechávame voľný priebeh. Naše deti podporujeme v tom, čo ich baví a budeme to tak robiť až do ich dospelosti.

Ktoré spolupráce vás v živote najviac ovplyvnili a ktoré profesijné sny by ste si ešte chceli naplniť?
V živote som si splnila veľa snov, ale určite sa nájdu také, ktoré by som ešte rada zrealizovala. Verím, že sny sú pre nás dôležité. Ako hovorí Mark Twain: „Nikdy sa neodpútavaj od svojich snov! Keď zmiznú, prestaneš žiť.“ Keby som znovu dostala ponuku zahrať si po boku Brada Pitta vo filme Trójska Helena, dnes by som ju určite neodmietla. V minulosti som tak musela urobiť kvôli školským povinnostiam. Veľmi rada spomínam napríklad na spoluprácu s Robertom Cavallim a tiež na veľmi náročné módne prehliadky v rámci talianskeho módneho týždňa na schodoch Piazza D’espagna pre značku Chanel.

Foto: Yanick Photography

Pred tromi rokmi ste nám v exkluzívnom rozhovore pre magazín BREAK prezradili, čo vás inšpirovalo k založeniu „Nadačního fondu Andrey Verešové“. Ako sa vám darí napĺňať jeho ciele a čo to pre vás znamená?
Áno, pred tromi rokmi som založila Nadačný fond Pomáhame deťom, ktorý podporuje deti zo sociálne znevýhodnených rodín a detských domovov, najmä v kultúre, vzdelaní a športe. Chcela by som zlepšovať a riešiť komplikované životné a zdravotné problémy detí v núdzi. Znamená to pre mňa veľmi veľa! Životy a osudy druhých mi nie sú ľahostajné a verím, že každé jedno dieťa si zaslúži lásku a šťastné detstvo, rovnako ako príležitosť rozvíjať svoje nadanie a nájsť si svoj zmysel života. Uvedomujem si, ako málo niekedy stačí k šťastnému úsmevu dieťaťa, a preto som veľmi rada, že práve vďaka práci, ktorá ma baví, môžem teraz ja pomáhať plniť iným sny. Keby som mala zázračný Arabelin prsteň (úsmev), priala by som si, aby každé jedno dieťa bolo zdravé, malo svoj domov plný lásky, bezstarostné detstvo, možnosť kvalitne študovať, rozvíjať svoj talent a naplniť svoj sen. Uvedomujem si, že nemôžem pomôcť úplne všetkým, ale verím, že spoločne sa nám podarí vyčariť čo najviac šťastných detských úsmevov a splnených snov.

Aké máte plány do budúcna, pripravujete nejaké nové projekty?
Momentálne rozbieham dva nové projekty. Novú značku Aver s trendy kúskami oblečenia a elegantných šiat. A tým druhým projektom si splním svoj sen. Prinesiem na trh úplne nový, prémiový produkt pre krásu a zdravie žien – active beauty complex NAIADA BEAUTY s mega dávkou kolagénu a užitočných vitamínov. Výrobok aktuálne testujem, denne ho užívam už rok a mám s ním tie najlepšie skúsenosti aň vynikajúce výsledky. Vaše vlasy, pleť a kĺby budú po ňom silné, krásne a zdravé.

Čo by ste zaželali čitateľom pánskeho lifestylového magazínu BREAK?
Želám všetkým čitateľom magazínu BREAK, aby si užili krásne leto v zdraví, po boku svojich milovaných.

Foto: Yanick Photography

Dotazník
TOP módny návrhár: Karl Lagerfeld (pre ktorého som predvádzala).
Najsexi muž: Môj manžel.
Najpočúvanejší song: Love Never Felt so Good
Najlepší film: Illusionist s Robertom Downey Jr. a Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina.
Obľúbená dovolenková destinácia: Chorvátsko, Mykonos (Grécko), Saint Tropez (Francúzsko)
Najobľúbenejšie jedlo: Sushi
Najchutnejší drink: Hugo Spritz
Auto snov: Každé auto, v ktorom sa cítim pohodlne a dovezie ma bezpečne do cieľa.
Znamenie zverokruhu: Rak.
Životné motto: Miluj a budeš milovaný. Keď neveríte na zázraky, asi ste zabudli, že ste jedným z nich!

Foto: Yanick Photography

Foto: Yanick Photography
Vizáž: Peter Ragan, REVLON
Produkcia: Zuzana Crocker

Foto: Yanick Photography


Mohlo by vás zaujať:

Mara Lukama: Zamilovaná a šťastná na Slovensku
Zuzana Belohorcová: Láskanie bola najlepšia skúsenosť
Dve úžasné Lucky, ktoré vládnu našim sociálnym sieťam

Facebook Comments