CD: The Killers – Imploding The Mirage
Na šiestom radovom albume americkej kapely The Killers nájdete desať nových piesní. Vznikali už bez gitaristu Dava Keuninga, ktorý kolegom zamával v roku 2017. Producentsky okrem iných vypomohol päťnásobný držiteľ Grammy Shawn Everett a na CD sa podieľali kvalitní hosťujúci hudobníci. Výsledok ich snaženie je žánrovo pestrý, od alternatívneho rocku cez pop rock až po new wave.

CD: Tim McCraw – Here On Earth
Americká country hviezda Tim McCraw naposledy stvoril album so svojou manželkou Faith Hill a teraz ho už opäť môžete počuť sólo. Šestnástku piesní mu zložili popredné mená daného žánru a keďže umelec oslovuje davy, zapracoval do country trochu rocku, popu i orchestrálne party. „Piesne McGrawa majú vytvoriť prehľad zdieľaných ľudských emócii, ako sú láska, vzťahy, sebapoznanie či zábava“ opisuje album vydavateľstvo.

CD: 4 Tenoři – 4 Tenoři
Hlasy, ktoré musíte počuť. Dvaja držitelia ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národného divadla v Prahe excelujú ako zoskupenie 4 TENOŘI. Po vypredanom turné a singloch Už z hor zní zvon a Mně sílu dáš vydávajú v septembri svoj debutový album veľkých filmových a muzikálových hitov. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo po prvýkrát spolu v kolekcii legendárnych piesní Karla Svobody, Andrewa Lloyda Webbera či Ennia Morriconeho. Súčasťou albumu bude nová nahrávka slávneho songu I Believe in You, ktorý vo svete preslávila vokálna skupina Il Divo a Celine Dion a pred 11 rokmi ho pre Karla Gotta a Luciu Bílú s názvom Krása otextoval legendárny Pavel Vrba. Táto slávnostná melódia znovu ožíva v pôsobivom súznení piatich hlasov. Interpreti, Lucie Bílá a vokálna formácia 4 TENOŘI sa rozhodli svoju verziu pesničky venovať Karlovi Gottovi ako svoje hudobné poďakovanie. „Je pre nás česť, že Lucie Bílá súhlasila s duetom so 4 TENOŘI. Vyberali sme z niekoľkých možných skladieb a všetci sme sa zhodli na tom, že Krása je tá pravá,“ uviedol manažér a producent Janis Sidovský.

VIDEO: Tina – Čo ak
Jeden zo slovenských hudobných návratov, ktoré naozaj potešia. Po materských povinnostiach a nedávnom rozchode s manželom Separom, sa snáď už naplno vracia Tina so svojim nezameniteľným zamatovým hlasom. Melodická skladba s hlbokým textom a gitarovým podmazom navodí pocit na počkanie pocit pohody. S vokálmi jej pomohli Adiss, Dominika Mirgová, Martin Cisár a Ronie.

VIDEO: Kali – Nenechajme to plávať
Tento mohutný potetovaný chlap prekvapuje stále viac a viac, našťastie iba príjemne. Len pred týždňom uviedol videoklip Prostredný, a teraz správne využíva svoj mediálny dosah hlavne na mladú generáciu s ekologickým textom o znečisťovaní prírody. Od prvého slova do poslednej body textu má pravdu. Palec nahor.

Pre oči aj uči:

Hudba a film: Čo týždeň vzal aj dal
Rokmi osvedčená hudobná kvalita aj svieži závan mladej krvi
Čerstvé svieže hudobné klipy: Do tanca aj na zamyslenie

 

Facebook Comments