Tak by sa jednou vetou dala opísať nadčasová novinka od americkej spoločnosti Lucid Motors. Dôležitým mužom je bývalý šéfkonštruktér Tesly S Peter Rawlinson, ktorý je momentálne na poste generálneho a technického riaditeľ kalifornskej e-automobilky (bola založená v roku 2007).

Foto: netcarshow.com

Podľa papierov má Lucid Air dosah 517 míľ (v prepočte 832 km) čo je dosť na to, aby ste s ním mohli jazdiť medzi San Franciscom a Los Angeles diaľničnými rýchlosťami s plnou batériou bez nabíjania. Pomáhajú mu v tom okrem menšieho výkonnejšieho pohonu aj aerodynamika vozidla s koeficientom odporu 0,21. Čo z neho robí najaerodynamickejšie luxusné auto sveta. Zaujímavý aj pomer hmotnosti pohonnej jednotky vs. konské sily modelu Air – 74 kg / 670 hp. V tejto triede je dôležitým predajným faktorom aj rýchle nabíjanie elektromobilu. Tu nájdete 900-voltovú architektúru, ktorá sľubuje pri kapacite batérie 113 kWh za minútu nabíjania dojazd 32 km. Či to bude skutočne tak, ukážu až reálne skúsenosti v doprave.

Foto: netcarshow.com

V ponuke budú štyri verzie. Air, Air Touring, Air Grand Touring, Air Dream Edition. Cenovo sa od najlacnejšieho modelu po najdrahší budú sedany pohybovať v prepočte na úrovni cca 68 000 po cca 144 000 €. S výrobou na objednávku (zatiaľ iba pre Severnú Ameriku, vybrané štáty Európy a Stredného východu) by sa malo začať v najbližších mesiacoch.

Mohlo by vás zaujať:

Enyaq iV: Škodovka predstavila svoje prvé elektrické SUV
Rodina Panamera sa rozrástla o výkonných potomkov
Peklo menom Gemera: Hybridný švédsky superšport

Facebook Comments