FILM

SMUTNÁ SPRÁVA:
V sobotu večer 5.9.2020 podľahol vážnej chorobe český oscarový režisér a herec Jiří Menzel († 82). Medzi jeho nezabudnuteľné filmy patria snímky ako Ostře sledované vlaky (za ktorú získal v roku 1966 filmového Oscara), Rozmarné léto, Na samotě u lesa, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Obsluhoval jsem anglického krále či Tlmočník. Svoje posledné chvíle strávil s manželkou a dcérkami.

VIDEO: Mission Impossible 7
Filmový herec a producent Tom Cruise (58) má svoju akčnú sériu rád pevne v rukách. Nezľakne sa ani drsnejších kaskadérskych kúskov na ktoré si ostatní kolegovia už priberajú na pomoc skúsených kaskadérov. Po dočasne prerušenom nakrúcaní siedmeho dielu je štáb na place. Na priloženom videu sa Tom rúti na motorke na rampe, aby s ňou skočil do priepasti. Tú už asi nikto neposkladá … a ako dopadol hlavný hrdina?

PREMIÉRA: Narušený (Unhinged)
Oscarový Russel Crowe sa teraz predstaví v úlohe psychopata, ktorý sa rozhodne udeliť životnú lekciu uponáhľanej žene. Tá spustila jeho frustráciu z celého života len ráznym zatrúbením v mestskej kolóne áut. Jav, ktorý sa bežne deje aj na našich cestách, rozbehol nebezpečnú hru na mačku a myš, kde o napätie nebude núdza. Slovenská premiéra amerického thrilleru je pripravená na 10.9.2020.


HUDBA

 

CD: Metallica – S&M2
Legendárna metalová kapela Metallica & San Francisco Symphony vydali spoločne album S&M2. Album zachytáva viac ako 2,5- hodinový koncert kapely Metallica s osemdesiatčlenným orchestrom SF Symphony, vďaka ktorému pricestovalo do San Francisca viac ako 40-tisíc fanúšikov zo 70 krajín sveta. Na albume sa nachádzajú aj dve nové verzie hitov All Within My Hands a Nothing Else Matters.

CD: Biffy Clyro – A Celebration Of Endings
Kapela Biffy Clyro je jedným z najúspešnejších reprezentantov britského rocku posledných rokov. Preslávili ich divoké koncerty a hodnotné štúdiové nahrávky. Ich surový a úderný štýl ostrovné médiá milujú. Pýšiť sa preto môžu viacerými hudobnými cenami a zaujímavými nomináciami. Jedenásť skladieb nového albumu je doslova zvukovým dobrodružstvom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

VIDEO: Kali – Prostredný
Aktuálne čerstvý držiteľ ceny OTO pre najlepšieho speváka za rok 2019 predstavil 6.9. 2020 príjemne melodický videoklip Prostredný s výstižným textom o dnešnej dobe. Song je sviežou predzvesťou pripravovaného decembrového albumu Lepší. U Kaliho sme zvyknutí, že vulgarizmus dáva do skladieb iba tam, kde sa to naozaj „už hodí“. V tejto ho ale nenájdete. Ako vidieť a počuť, aj tak sa dá na Slovensku robiť rap na úrovni.

Mohlo by vás zaujať:

Rokmi osvedčená hudobná kvalita aj svieži závan mladej krvi
Čerstvé svieže hudobné klipy: Do tanca aj na zamyslenie
Svieže hudobné albumy pre všetky uši

Facebook Comments