Prvé tri knihy – Posledné želanie, Meč osudu a Krv elfov – už nájdete na pultoch kníhkupectiev, na ďalšie sa môžete tešiť ešte v priebehu tohto roka. Nechajte sa vtiahnuť do sveta zaklínača Geralta z Rivie, ktorý je plný mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti.

Prvá poviedková kniha Posledné želanie je skvelým úvodom do ságy o zaklínačovi Geraltovi z Rivie. Bielovlasý zaklínač, majster meča a umenia zabíjať, žijúci na okraji spoločnosti, má v živote len jeden cieľ a obživu – zbavovať svet príšer, ktoré ohrozujú ľudí. Odveké zaklínačské umenie chráni ľudstvo pred tými najodpornejšími stvoreniami. Na svojej dlhej púti však Geralt zistí, že zlo sa často ukrýva práve v ľuďoch, intrigách a nenávisti. Zaklínač si preto vždy vyberá cestu rozumu a snaží sa v sebe zadusiť akékoľvek city. Nie vždy sa mu to však darí.

Druhá poviedková kniha Meč osudu je fantastickým čítaním o zaklínačovi Geraltovi z Rivie, ako bojuje proti démonom, príšerám a predsudkom. Zaklínača zaujímajú len odmeny za hlavy príšer, aby mal čo jesť a kde spať. Napriek tomu ho nohy zavedú za čarodejkou Yennefer, na čo zaklínač takmer vždy doplatí a zisťuje, že nič nie je čierne ani biele. A zovšadiaľ na neho číha osud, v ktorý odmieta uveriť. Temný les dryád, v ktorom zachráni dievča Ciri ho s jeho osudom nečakane spojí, a nech sa Geralt akokoľvek snaží, ujsť pred ním nemôže. Tretia kniha Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie. Geralt spolu s princeznou Ciri našli útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Vlastné plány majú s dievčinou čarodeji, tajné služby, panovníci Redanie i Temerie a nilfgaardský vládca Emhyr, ničiteľ a uzurpátor Cintry, ju chce dostať za každú cenu. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta…

Andrzej Sapkowski: Dnes už 71-ročný Poliak je považovaný za jedného z najlepších autorov fantasy. Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Prvé dve knihy sú pritom postavené na poviedkach, tretia s názvom Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok a skutočným začiatkom tejto fenomenálnej ságy.

Mohlo by vás čitateľsky zaujať:

Zoberte si ju večer do ruky – kniha vám nikdy nepovie nie
Skutočný príbeh agentov: Misia Escobar
Najlepšia sci-fi séria všetkých čias

Facebook Comments