V našej sérii cvikov pre mužov pokračujeme so slovenským thaiboxerom Milanom Palešom, ktorý sa vo vonkajšom prostredí zameral na nasledujúce cviky. Nevzdajte to a úspechy sa rýchlo dostavia, veď ste predsa nejaká hviezda.

Rozskoky – „bežkár“
Ideálny cvik na začiatok tréningu, ktorým dostanete telo do správnej teploty. Robte presne také isté pohyby ako na bežkách, kvalitne tým rozhýbete vrchnú aj spodnú časť tela, čím minimalizujete riziko
zranenia.

Foto: Ľubomír Rendár

Horolezec
Brušné svalstvo dostane pri tomto cviku zabrať. Opätovne je základom pevný stred tela, zlepšujete si aj hlboko stabilizačný systém. Váš stred tela bude teda na jednotku s hviezdičkou.

Foto: Ľubomír Rendár

Bradlá
Ak sa cvičeniu venujete menej, budete potrebovať pomoc od partnera, ktorý s vami cvičí. V tomto prípade dáte zabrať ramenám a hlavne tricepsu. Pozor, je to dosť náročné. Ak by ste to nevedeli zvládnuť, dajte si nohy na zem alebo použite podložku. Samozrejme, dole nádych, hore výdych.

Foto: Ľubomír Rendár

Výpady
Ide o základný cvik na sedacie svaly. Dbajte na to, aby ste neboli v predklone. Ak ste menej zdatní, nerobte výpady úplne až k zemi. Tí silnejší ich môžu vykonávať dynamicky, teda s nohou vyskočiť nahor.

Foto: Ľubomír Rendár

„Brušáky“ na hrazde
Začíname zľahka, ale zdanie na fotografii možno klame. Aj keď to opticky vyzerá ako ľahký cvik, nie je to tak. Pri jednoduchšej forme sa pokrčené kolená priťahujú k hrudníku. Ťažšia forma je s vystretými nohami, ktoré budú smerovať ku hrazde. Dôležité je byť stále vo vise a nehojdať sa na hrazde. Precvičíte si nielen brucho, ale aj predlaktie či zápästie. Udržať sa v rovine totižto nie je vôbec ľahké.

Foto: Ľubomír Rendár

Kľuky
Klasický cvik na hornú časť tela, ktorý každý z vás dokonale pozná. Čím ďalej máte ruky od seba, tým viac namáhate ramená. Čím sú bližšie, tým viac pracujete na tricepse. Pozor na prelomený chrbát, základom je mať ho pevný a rovný.

Foto: Ľubomír Rendár


Pri cvičení ešte ostaneme:

Cviky, ktoré z vás v lete urobia vyšportovaného frajera
Strong man: Vypracovaný funkčný tréning podľa odborníka
Profesionál radí: Ako má vyzerať špecifický silový tréning pre bežcov

Facebook Comments