Realistická hororová kriminálka
Najnovšiu knihu nórskeho spisovateľa Jørna Lier Horsta, ktorý pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, kritici označujú za jeho najlepšiu. Inšpektor Wisting v nej rieši vraždu mladého dievčaťa, ktorej rozštvrtené telo objaví náhodný turista v lese. Zavraždená bola rovnakým spôsobom ako obete brutálneho sériového vraha Toma Kerra. Ten však sedí už štvrtý rok vo väzení. Zabil ju azda jeho pomocník, muž, ktorého nikdy nevypátrali a ktorého novinári nazvali Ten druhý? Ak áno, tak jeho jedinou motiváciou je zlo. Chce spôsobovať utrpenie a bude to robiť, kým ho nezastavia.
JØRN LIER HORST: ZLO
Premedia, 2020

V bludisku svojej minulosti
Strhujúci debut autorky svetového bestsellera Stehlík. Úprimná spoveď hlavného hrdinu Richarda Papena, ktorý sa v spomienkach vracia do svojich študentských rokov na malej vermontskej univerzite, de našiel taký životný štýl, po akom vždy túžil – prenikne do skupiny bohatých a svetáckych študentov, ktorých si charizmatický profesor klasických jazykov vybral do svojho seminára. Richard, očarený novými priateľmi, vo svojej zaslepenosti netuší, že spáchali zločin, hoci sa mu to stalo takmer pred očami.
DONNA TARTT: TAJNÝ PRÍBEH
SLOVART, 2020

Šokujúca autobiografia
Kniha Moja spoveď odhaľuje taký život hollywoodskej herečky Demi Moore, ktorý je pre bežného filmového fanúšika úplne neznámy. Dojímavo úprimná spoveď je príbehom o jej úspechoch aj o cene, ktorú za ne zaplatila. Demi odhrnula záves a o svojej kariére i osobnom živote hovorí celkom otvorene. Dozvedáme sa o turbulentnom vzťahu s matkou, manželstvách s Bruceom Willisom aj s výrazne mladším Ashtonom Kutcherom, snahe zosúladiť hviezdnu kariéru s výchovou detí, zápase so závislosťou a o dlhej ceste k schopnosti bez zábran vyjadriť, čo si myslí a cíti.
DEMI MOORE: MOJA SPOVEĎ
IKAR, 2020

Prvé ženy holokaustu
O prvom oficiálnom židovskom transporte do Osvienčimu sa vie málo. V dobytčiakoch sa netlačili partizáni ani vojnoví zajatci, muži v ňom totiž vôbec neboli. Len necelá tisícka mladých dievčat a žien, ktoré slovenské vládne orgány poslali na takmer istú smrť. Heather Dune Macadam, uznávaná autorka z USA, odkrýva vo svojej knihe ich tragické príbehy založené na rozhovoroch s preživšími, na konzultáciách s historikmi, očitými svedkami a na rozhovoroch s príbuznými prvých žien deportovaných zo Slovenska do Osvienčimu. Jej kniha je dôležitým doplnkom literatúry o holokauste a histórii žien.
HEATHER DUNE MACADAM: 999
IKAR, 2020

Ako sa zoznámiť na pohrebe
Dojemný a provokatívny román Josteina Gaardera je príbehom o Jakopovi, osamelom učiteľovi lingvistiky. Po ľudskom kontakte túži natoľko, že chodí na pohreby cudzích ľudí a na smútočných hostinách sa púšťa do reči s pozostalými. Vymýšľa si originálne príbehy, ktoré ho spájajú so zosnulým, a keďže vie pútavo rozprávať, získava si pozornosť hostí. Napriek tomu sa mu nedarí zapadnúť, naopak, začína vzbudzovať podozrenie a postupne sa do svojich výmyslov zaplieta čoraz viac. Ešteže ho zakaždým doma čaká jeho inteligentný priateľ Pelle. No ani on nie je skutočná živá bytosť…
JOSTEIN GAARDER: BÁBKAR
LINDENI, 2020

Exkurzia do sveta vírusov
Boli tu pred nami, sú tu s nami a budú tu, aj keď my nebudeme – vírusy. Slovo, ktorého význam sa definitívne ustálil až s vedeckým napredovaním modernej doby, označujúci látku, o ktorej existencii sa vedelo už v dávnej histórii bez toho, že by ju niekto videl. Zazrieť tohto nepriateľa sa podarilo až po objavení a skonštruovaní elektrónového mikroskopu. Odvtedy sú vírusy neutíchajúcim zdrojom tých najneočakávanejších prekvapení. Aj pre vedcov. Kniha vedeckého autora Carla Zimmera je fascinujúcou prehliadkou sveta vírusov, ktorému potrebujeme všetci lepšie porozumieť.
CARL ZIMMER: PLANÉTA VÍRUSOV
IKAR, 2020

O skutočnom marketingu
Seth Godin, autor 18 medzinárodných bestsellerov, ponúka vo svojej novej knihe prelomový prístup k marketingu, predaju a reklame. Či ste zakladateľom technologického startupu, malým podnikateľom, alebo súčasťou veľkej korporácie, táto kniha vám ukáže, ako robiť prácu, na ktorú budete hrdí. Veľkí marketéri nevyužívajú spotrebiteľov, aby vyriešili problémy svojej spoločnosti; práve naopak – pomocou marketingu riešia problémy iných ľudí. Nezáleží na tom, aký je váš produkt alebo služba. Prekoncipujte spôsob, akým seba, svoje služby a produkty prezentujete svetu.
SETH GODIN: TOTO JE MARKETING
LINDENI, 2020


Mohlo by vás čitateľsky zaujať:

Dobrý večer sa dá prežiť aj nad pútavými riadkami
Najlepšia sci-fi séria všetkých čias
Dobrá kniha je oveľa lepšia voľba ako zlý film

Facebook Comments